HABER / GÜNCEL

İçme suyundan hastanelik oldular!

Tekirdağ'da klorlama yapılamaması nedeniyle 70 kişi hastanelik oldu. Belediye, içme suyunun kullanılmaması için anons yaptı.

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde yaklaşık 70 kişi ishal ve kusma şikayeti ile hastanelere başvurdu. Belediye, elektrik kesintisi nedeniyle klorlama yapılamadığını açıkladı.
 
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi'nde oturan yaklaşık 70 kişi ishal ve kusma şikayeti ile hastanelere başvurdu.
 
İçme suyundan etkilendikleri belirtilen hastalar ayakta tedavi edilirken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü elektrik kesintisi nedeniyle klorlama yapılamadığını açıkladı.

Genel Müdür vekili İbrahim İçöz, "Önceki gün ilçede yaşanan elektrik kesintileri sonrası bir müddet klorlama yapılamadı. Muhtemelen bu yüzden içme suyu kullananlar etkilenmiş olabilir" diye konuştu.
Süleymanpaşa Belediyesi de hoparlörle yaptığı duyurularda içme suyunda klorlama çalışması yapıldığı için bir süre kullanılmamasını istedi.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, hastaneye başvuranlardan alınan örnekle tahlil yapıldığını ve sonuçlarının daha sonra açıklanacağını ifade etti.
Yorumlar