BIST 11.027
DOLAR 32,87
EURO 35,64
ALTIN 2.550,03
HABER /  DÜNYA

İçinde 335 yolcu olan gemide patlama! Cayır cayır yanıyor..

Baltık denizi açıklarında, 335 yolcusu bulunan bir Rus gemisinde yangın çıktı. Litvanya ve Rusya sahil güvenlik ekipleri yangına müdahale ediyor.

Abone ol

Rusya Federal Deniz ve Irmak Taşımacılığı Ajansı, Baltık Denizi'nde seyir halinde olan ve 335 kişiyi taşıyan Litvanya'ya ait bir feribotun motor dairesinde patlama yaşandı. Patlamanın ardından gemide büyük yangın çıkarken Litvanya ve Rusya sahil güvenlik ekipleri yangına müdahale ediyor.

Litvanya da feribota yardım için bir helikopter gönderdiklerini açıkladı. Litvanya ordusu olayla ilgili yaptığı açıklamada, feribotun makine dairesinde meydana gelen bir patlamanın ardından yangının başladığı belirtildi.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ, GEMİ YARDIM BEKLİYOR... Gelen ön bilgilere göre feribottaki yangın söndürüldü. Yaralı olmadığı açıklandı. Rusya'da yetkililerin verdiği bilgilere göre gemideki yolcuların hepsi gemideki toplanma yerlerine tahliye edildi. Yolcuların mürettebatın kontrolünde olduğu belirtildi. Ancak geminin hala yardım beklediği ifade ediliyor.

Feribotun Rusya'nın Kaliningrad kentinin 135 km açığında, uluslararası sularda seyrederken arızalandığı da açıklandı. Feribot Litvanya'nın Klaipeda kentinden Almanya'nın Kiel şehrine gidiyordu.