BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  GÜNCEL

Hulusi Akar'dan sert uyarı: Bedeli ağır olur

Milli Savunma Bakanı Akar, "Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta yapılan provokasyonların etkisinin olmayacağını herkesin bilmesi lazım. Herkesin tahriklerden, provokasyondan uzak durması, aksi halde bunun bedelinin ağır olacağını bilmesi lazım" açıklamasını yaptı.

Abone ol

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta yapılan provokasyonlarla ilgili konuştu. Akar, "Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta yapılan provokasyonların etkisinin olmayacağını herkesin bilmesi lazım. Herkesin tahriklerden, provokasyondan uzak durması, aksi halde bunun bedelinin ağır olacağını bilmesi lazım" dedi.

''BEDELİ AĞIR OLUR''
"Herkesin tahriklerden, provokasyondan uzak durması lazım aksi halde bunun bedelinin ağır olacağını herkesin bilmesi lazım. Bu konuda her türlü tedbirimiz hazırlığımız vardır.'' diyen Akar, ''Ülkemizin ve milletimizin hak ve hukukunu korumak adına gereken neyse bunların hepsi de yeri ve zamanı geldiğinde gerçekleştirilecektir. Hiçbir şekilde kıyılarımıza yakın mesafelerde, Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta yapılan provokasyonların etkisinin olmayacağını, bunlardan dolayı herhangi yanlış hesaplara girilmemesi gerektiğini, bu şekilde bir yere varılmasının, bir şey elde etmenin mümkün olmadığını da herkesin bilmesi lazım.'' ifadelerini kullandı.


Akar, ''Herkesin aklını başına toplaması lazım, herhangi bir maceraya sebebiyet vermemeleri lazım. Muhataplarımıza bizim en samimi, ciddi tavsiyelerimiz bunlardır. Dolayısıyla gerginliği artırmanın kimseye faydası yok. Ege’de, Akdeniz’de gerginliğin artırılmasından herkesin uzak durmasının ülkelerimizin lehine olduğunu da bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Beşiktaş'ta karar verildi! Şenol Güneş'i tedirgin edecek ayrılık
Türk Telekom'dan flaş devir açıklaması
Jailson’un çilesi sona eriyor
2 aylık bebek sokağa terk edildi
Arsenal'da deprem! Mesut Özil veda ediyor
Borussia Dortmund ilk yarıyı galibiyetle tamamladı
Boşandığı kadını ve erkek arkadaşını öldürdü: Uygunsuz bastım
Erol Bulut'tan Almanya mı Türkiye mi sorusuna bomba yanıt!
Fatih Terim'den 1.yıla özel sürpriz paylaşım
Ömer Ali Şahiner 3 yıl daha Atiker Konyaspor'da
Yorumlar 8 yorum