BIST 1.193
DOLAR 7,97
EURO 9,44
ALTIN 489,83
HABER /  POLİTİKA

HDP'li Ahmet Şık: Haftaya seçim olsa HDP baraj altı

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, “Yüzde 14-15 almalıydık. Haftaya seçim olsa, HDP baraj altı. Katkı oylarının geleceğini düşünmüyorum" açıklamasında bulundu.

Abone ol

24 Haziran seçimlerinin ardından tartışma konusu olan "emanet oylar" bir kez daha gündeme geldi. HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ''Yüzde 14-15 almalıydık. Haftaya seçim olsa, HDP baraj altı. Katkı oylarının geleceğini düşünmüyorum'' dedi. 

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık'ın, Express dergisine verdiği röportajda konuya ilişkin açıklamaları:

“HDP’nin barajı geçmesi başarı mıdır? Evet, başarıdır bu koşullarda. Bunca zulme rağmen, 21 kent toplamında oyumuz artmış, 67 vekil çıkarmışız, 700 binin üzerinde artı oy almışız. Gene de ortaya çıkan tablo bir başarısızlıktır" diyen Şık, "Yüzde 14-15 almalıydık. Haftaya seçim olsa, HDP baraj altı. Katkı oylarının geleceğini düşünmüyorum. Katkı oyları olmasaydı, HDP baraj altıydı. Bekir Ağırdır yanılıyor. Sandık bize öyle demiyor. 714 bin fazla oy almış gözükmemize rağmen aslında bir milyon kaybı var. Bu da yüzde 2 demektir. HDP’nin şu anki oyu, Demirtaş’ın oyunun üzerine bir puan ekle, o kadar. Siyasi Haber sitesindeki analiz önemli. Partide de bu konuda bir kafa karışıklığı söz konusu" ifadelerini kullandı.

hdp
ÖNCEKİ HABERLER
İdo Tatlıses bedelli askerlik yapacak mı? İlk kez konuştu
Hacca gidiş son gün tarihi ne zaman 2018 Diyanet açıklaması
PTT’den kimler tebligat gönderebilir?
Liam Gallagher ilk kez Türkiye'de konser verecek
ALES başvuru parası ne kadar hangi bankalara yatırılacak?
Cuma selası ve ezan arasında okunacak dua kabul olduğu an
Yorumlar 3 yorum