BIST 1.383
DOLAR 8,17
EURO 9,72
ALTIN 453,14
HABER /  GÜNCEL

HDP Eş Başkanı Temelli Öcalan'ın mesajını açıkladı

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 2 yılı aşkın süre sonra kardeşi Mehmet Öcalan'ın ziyaret etmesine izin verilen Abdullah Öcalan'ın siyasi bir mesaj göndermediğini, sağlığınin iyi olduğu ve önümüzdeki seçimlere dönük "başarı dilemekle" yetindiğini açıkladı.

Abone ol

Adalet Bakanlığı'nın 2 yılı aşkın süredir, Abdullah Öcalan'a uyguladığı ziyaretçi yasağı, geçen cumartesi (12 Ocak) günü kardeşi Mehmet Öcalan'ın ziyaretine izin verilmesiyle kaldırıldı.

Mehmet Öcalan, ziyaret ve Öcalan'ın mesajıyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, HDP Milletvekili ve Mehmet Öcalan'ın oğlu Ömer Öcalan, ziyaretin "devlet çağrısıyla" yapıldığını açıklamıştı.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Güven'in açlık grevine devam etme kararı ve Abdullah Öcalan'ın mesajlarına ilişkin BBC Türkçe'nin sorularını yanıtladı:

SAĞLIĞIM İYİ BAŞARILAR
"Öcalan nasıl bir mesaj gönderdi?" sorusuna Öcalan'ın 'Sağlığım iyi' dediğini anlatan Temelli, "Sadece sağlık mesajı mı verdi?" sorusuna Temelli şu yanıtı verdi:

"Arkadaşlara seçim çalışmalarında başarılar dilemiş, sağlığının iyi olduğunu söylemiş. Onun dışında başka bir mesajı yok. Zaten iki cümle konuşmuş yani. Çok kısa sürmüş."

Temelli, "Öcalan'a tecrite son verilmesi" talebiyle 7 Kasım'tan bu yana açlık grevinde bulunan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve ona destek verenlere dönük "eylemlerine son vermeleri"ne dönük çağrı içeren bir mesaj da göndermediğni bildirdi.

ÖNCEKİ HABERLER
300 bin TL ödülle aranan terörist teslim oldu!
Fatih Terim yıldız futbolcuya 'takımdan ayrılma' diyecek
İbrahim Tatlıses'in çocukları kaç tane 7 çocuğun annesi kim?
Güler Işık kaç yaşında aslen nereli neden tesettüre girdi?
Dünyanın en çok konuşulan ikinci takımı Türkiye'den çıktı
İbrahim Tatlıses eşleri kaç kere evlendi ilk eşi Adalet Hanım kim?
Ankara'da yangın dehşeti: Çok sayıda ölü ve yaralı var!
Leyla Tatlı yaşı kaç neden öldü İbrahim Tatlıses duyurdu
Vatan mı dolar mı? Süleyman Özışık yazdı
Fenerbahçe'nin istediği Fellaini için dudak uçuklatan rakam
Yorumlar 8 yorum