BIST 5.005
DOLAR 18,64
EURO 19,68
ALTIN 1.078,16
HABER /  GÜNCEL

Hayrünnisa Gül bombası: Asıl intifadayı ben başlatacağım!

Radikal yazarı Murat Yekin, Hayrünnisa Gül'ün "şimdi ben de susuyorum, ama fazla susmayacağım; asıl intifadayı ben başlatacağım." dediğini aktardı...

Abone ol

İNTERNETHABER.COM
Abdullah Gül'ün veda resepsiyonuna damga vuran "first lady" Hayrünnisa Gül'ün açıklamalarında yeni detaylar ortaya çıkıyor. 

FAZLA SUSMAYACAĞIM! ASIL İNTİFADAYI BEN BAŞLATACAĞIM!

Radikal yazarı Murat Yekin, Hayrünnisa Hanım'ın Abdülkadir Selvi'ye gösterdiği tepkinin yanısıra ATV Ankara temsilcisi Mehmet Akarca'ya gösterdiği tepkiyi de yazdı. Hayrünnisa Gül'ün "Ben her şeyi biliyorum. Şimdi ben de susuyorum, ama fazla susmayacağım; asıl intifadayı ben başlatacağım." dediğini aktaran Murat Yetkin, first lady'nin tepkisinin "fevri değil derin" olduğunu vurguladı.

İşte Yetkin'in yazısındaki ilgili bölüm:

ORTAM BUZ KESTİ!

Hayrünnisa Gül, veda için sıraya giren gazeteciler arasındaki Yeni Şafak gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi’ye “Sizinle tokalaşmak istemiyorum, size çok kırgınım” dedi. Bu tepki ortamı buza kesti. 

"ŞİMDİ DE AKIL VERİN!"

Hayrünnisa Hanım daha sonra gazeteci çemberinden dışarı çıkmak için hamle yaptığında karşısına ATV Ankara temsilcisi Mehmet Akarca çıktı. Hayrünnisa Hanım ona da, “Hep akıl veriyordunuz. Şimdi de bir akıl verin. Bakıyorum fotoğrafta herkesle birliktesiniz” tepkisini gösterdi. 

TEPKİSİ FEVRİ DEĞİL DERİNDİ!

Bayan Gül daha sonra o gruptan koparak eşini beklemeye başladı. Ama aile dostları ve AK Parti milletvekili Nursuna Memecan, Sever ve benim bulunduğum daha küçük bir grupla sohbetinde tepkisinin fevri değil derin olduğu görülüyordu.

Aslında o anda yazılmamak üzere sohbet çerçevesinde geçen ve bir kısmını bazı meslektaşların da duyup 20 Ağustos gazetelerinde yer verdiği sözlerinin tamamını, daha sonra yazma izni aldığım için aktarıyorum: 

ŞİMDİ FOTOĞRAFTA YER ALMAK İÇİN YARIŞIYORLAR

• Bizi çok üzdüler. Şimdi fotoğrafta yer almak için yarışıyorlar. İnsan kendisine zor hâkim oluyor. Bizi hiçbir şey görmüyor, bilmiyor, farkında değiliz mi sanıyorlar? Her şeyin farkındayız. Abdullah Bey kibarlığından bir şey söylemiyor. Kendisine çok yanlışlıklar, çok saygısızlıklar yapıldı. Bazı günler ben okuyup üzülmeyeyim diye gazeteleri önümden alıyordu. Ben girip hakkında yazılanları okumayayım diye interneti kapattığı zaman oldu. 

BİZİ EN ÇOK MÜSLÜMAN CAMİANIN SALDIRILARI ÜZDÜ

• Bir turnusol döneminden geçiyoruz. Herkesin ne olduğu ortaya çıkıyor. Neler yazıldığını gördük! Neler söylendiğini gördük! Bizi en çok üzen de özellikle son yılımızda bizim camiadan, dindar Müslüman camiadan yapılan saldırılar oldu. Bu süreçte bazı yaşadıklarımızı, 28 Şubat döneminde benim başörtümün tartışıldığı günlerde bile bu kadarını görmedik. 

ASIL İNTİFADAYI BEN BAŞLATACAĞIM!

• Bizi kaç yıldır tanıyorsunuz; çizgimizde bir değişiklik oldu mu? Hayır. Bir de etrafımızdakilerin geçirdiği değişime bakın. Neler yazılıyor, söyleniyor, insan inanamıyor. Ben her şeyi biliyorum. Şimdi ben de susuyorum, ama fazla susmayacağım; asıl intifadayı ben başlatacağım.

Fazla uzatmaya gerek yok; intifada sözü zaten hissiyatı açıklıyor. Gülleri dostun attığı güller (ki bazıları gülden çok taş sayılabilir) yaralamış ve yeni kurulan gül bahçesi de dikensiz olacağa pek benzemiyor. İzleyip göreceğiz.