BIST 1.148
DOLAR 8,09
EURO 9,56
ALTIN 494,74
HABER /  GÜNCEL

Havalimanı patlaması görüntülerini paylaşanlar dikkat!

İSTANBUL Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıya ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabında paylaşanlar hakkında işlem yapılacak.

Abone ol

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin, kamuoyunda infial uyandırma ve toplumu dehşete düşürmeye yönelik kasıtlı paylaşımlarda bulunanların yasal sorumluluklarının bulunduğu bildirildi.

BTK'dan yapılan yazılı açıklamada, masum insanların hayatını kaybetmesine neden olan ve ülkenin birlik ve huzurunu hedef alan terör saldırısı sonrası sosyal medya üzerinden saldırı anına ve saldırı mağdurlarına ait çeşitli görüntülerin paylaşıldığına işaret edilerek, mahkeme kararıyla hakkında yayın yasağı da getirilen söz konusu görüntülere ilişkin paylaşımlar yoluyla menfur terör saldırısının amacına bilerek veya bilmeyerek hizmet edildiğinin değerlendirildiği belirtildi.

SOSYAL MEDYA KULLANICILARI DİKKAT

Bu itibarla internette ve özellikle sosyal medyada tweet, retweet gibi yapılan ve hukuki sorumluluğu bulunan bu tür paylaşımlar konusunda vatandaşların gerekli hassasiyeti göstermesinin beklendiğinin vurgulandığı açıklamada, "Kamuoyunda infial uyandırma ve toplumu dehşete düşürmeye yönelik kasıtlı paylaşımlarda bulunanların yasal sorumlulukları bulunmaktadır. Söz konusu görüntüleri yayınlayarak veya paylaşarak terörizmin amacına hizmet edenler hakkında, milli güvenlik, kamu düzeni ve güvenliğinin korunmasına ilişkin mevzuat kapsamında ilgili kurumlar nezdinde her türlü yasal incelemenin takipçisi olunacak." ifadesi kullanıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Atatürk Havaalanındaki saldırıyla ilgili bomba iddia!
Twitter Facebook DNS ayarı değiştirme nasıl giriş yapılır?
TEOG YEP sonuçları 2016 MEB açıklama
Patlama sonrası taksiciler eğer doğruysa iğrenç
Defne Samyeli saldırıdan kıl payı kurtuldu!
28 Ekim 2020 kandil mi var Diyanet dini günler tarihi
Yorumlar 2 yorum