HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Hasan Akgün aslen nereli CHP Büyükçekmece adayı eşi çocukları kimdir?

CHP'nin 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler için İstanbul Büyükçekmece adayı Hasan Akgün oldu. Peki Hasan Akgün kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve eşi kim soruları merak konusu oldu. Aslen Trabzonlu olanHasan Akgün 1955 yılında doğdu. Hatice Akgün ile evli olan Hasan Akgün'ün 4 tane çocuğu vardır.

CHP yerel seçimlerdeki adaylarını bir bir açıkladı. Listede dikkat çeken adaylarda biri de Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Hasan Akgün oldu. Peki Hasan Akgün kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

HASAN AKGÜN KİMDİR: 1955 yılında Trabzon'da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul'da tamamladı. 1974 yılında üniversite eğitimiyle birlikte Sefaköy Belediyesi'nde belediyecilik hayatına başladı.1977-1981 yılları arasında Sefaköy Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.1981 yılında kuruculuğunda bulunduğu İstanbul Belediyesi Küçükçekmece Belediye Şube Müdürlüğü'nde Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti.1984 yılında Küçükçekmece Belediye Şube Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken, Bakırköy Belediyesi'nin kuruluşunda ve tüm birimlerinin teşkilatlanmasında görev aldı.

1986 yılında Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcılığına atandı. 1979-1988 yılları arasında Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün " Şehircilik ve Belediyelerin Yönetimi" konulu eğitim programına katılarak geniş çapta araştırma ve incelemeler yaptı.1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde "Belediyeler ve Bütçelerinin Analizi" konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı. 1989-1993 yılları arasında Almanya, Hollanda, Danimarka ve Fransa'da yerel yönetimlerin yapılarını inceledi.Büyükçekmece'nin tarihi sorunu olan ve 40 yıl çözülemeyen altyapı sorunun 20 ay gibi kısa bir sürede tamamladı.

1996 yılında, İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsünde "Şehircilik ve Kıyı Bölgeleri Yönetimi" konulu doktora tezini tamamlayarak "Doktor" ünvanı aldı.Türkiye'nin ilk ve tek TV kulesi ile en büyük kapalı fuar- kongre merkezi olan Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'ni bölgemize kazandırdı.1999 yılında 2. kez Büyükçekmece belediye Başkanlığına seçildi. Alt yapı ve eğitim konularında büyük atılımlar yaparak, büyük projelere imza attı.2004 yılında 3. kez Büyükçekmece belediye Başkanlığına seçildi. Bu dönemde Büyükçekmeceyi tamamiyle modern ve cağdaş bir dünya kenti haline getirdi.

2008 yılında çıkarılan 5747 sayılı yasa gereği Büyükçekmece, Mimarsinan, Kumburgaz, Tepecik, Muratbey ,Celaliye-Kamiloba belediyeleri ile Gürpınar Pınartepe mahallesinin birleşmesinden oluşan yeni Büyükçekmece ilçesine 2009 yılında 4. kez Belediye Başkanı seçildi.Dr. Hasan Akgün 14 Aralık 2002- 19 Haziran 2004 tarihleri arasında Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığı görevi yaptı. Halen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türk Delegasyonu Üyeliği, Türkiye Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Marmara Belediyeler Birliği Encümen üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Dr. Hasan Akgün’ün;
-“Belediyeler ve Bütçelerinin Analizi”
-“Kentsel Gelişim Sürecinde Büyükçekmece”
-“Atatürk ve Cumhuriyet” adlı yayınlanmış üç kitabı bulunmaktadır.

Evli ve 4 çocuk babası olan Dr. Hasan Akgün İngilizce bilmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Çamur at izi kalsın! Eşine DEAŞ'lı dedi sonra ifade değiştirdi
Samgung İsrailli markayı milyon dolarlık fiyatla satın alacak
Hortum etkisi! Halde bile en ucuz domates 4 lira
Rıza Akpolat aslen nereli CHP Beşiktaş adayı eşi çocukları kimdir?
Lassa sıtması nedeniyle ölü sayısı 23'e yükseldi!
2020 yılı resmi tatiller tablosu bayramlar kaç gün tatil olacak?
Yorumlar