BIST 1.076
DOLAR 7,30
EURO 8,59
ALTIN 478,89
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

İYİ Parti'den flaş Tunç Soyer açıklaması! Tepkiyle karşıladık

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Tunç Soyer'in belirlenmesi CHP'nin yerel seçimde işbirliğine gittiği İYİ Parti'de ayrışmaya yol açtı. İYİ Parti'den yapılan açıklamada "CHP Parti Meclisi'nde Sayın Soyer'in aday gösterilmesi ile birlikte, parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır'' denildi.

Abone ol

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesinin ardından yaptığı açıklamada, "CHP Parti Meclisi'nde Sayın Soyer'in aday gösterilmesi ile birlikte, parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır. Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır" denildi.

CHP'nin İzmir Büyükşehir adayı olarak açıklanan Tunç Soyer için İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'ndan açıklama geldi.İYİ Parti'den yapılan yazılı açıklamada, şunlar ifade edildi:

CHP'NİN KARARINA SAYGI DUYUYORUZ: "İzmir İYİ Parti olarak CHP PM'nin kararını parti hiyerarşisi gereği ve teşkilat disiplinimizin sonucu olarak saygı ile karşılıyoruz. İzmir sorunlarını birlikte yaşadığımız ve birlikte aşacağımız bir kenttir. Bu gerçekten yola çıkılarak, bir işbirliğine gidilmiştir. İzmir, iktidar partisinin 17 yıldır hayalinde ve rüyasında olan bir kenttir.

Tunç Soyer kimdir babası ortalığı karıştırdı eşi ve çocuklarına bakın

BAZI TEŞKİLATLARIMIZDA TEPKİYLE KARŞILANDI: Bu bilinçten hareketle, aday tespitlerinde her kesimi kucaklayacak ve aynı zamanda toplumun belirli kesimlerinin de hassasiyetlerini dikkate alarak bir tercihte bulunulması önceliğimiz iken, son CHP PM'de Sayın Soyer’in aday gösterilmesi ile birlikte parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır. Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır."

ÖNCEKİ HABERLER
1 Mayıs nerede kutlanacak Memur-Sen duyurdu
15 tatil 2019 geri sayım ne zaman bitiyor ayın kaçı okul?
Hastanede sıra beklerken boğazını kesti!
Konut kredisi faiz oranları düşüyor 4 banka indirdi
Ekrem İmamoğlu: Hiç kimsenin ayrıcalığı olamaz
Masterchef Emir kim yaşı kaç Emir Elidemir'in anne ve babası kimdir?
Yorumlar 16 yorum