BIST 10.392
DOLAR 32,51
EURO 34,91
ALTIN 2.405,31
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Haluk Koç Bilal Erdoğan'dan özür diledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'dan özür diledi.

Abone ol

CHP'li Haluk Koç, Bilal Erdoğan'ın IŞİD ile bağlantısının olduğunun kanıtı gibi gösterdiği fotoğrafla ilgili özür diledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında IŞİD ile bağlantısı var iddiasının üzerine özür diledi.

"ÖZENSİZ BİR ŞEKİLDE KULLANDIM"

Beyaz Gazete'de yer alan habere göre; iddiasının haksızlık olduğunu kabul eden Koç, "Daha sonrasında yalanlandığını öğrendiğim bu haberi, özensiz bir şekilde kullanmış oldum. Aradan epey zaman geçtikten sonra bazı basın kuruluşlarında konunun tekrar gündeme getirilmesi üzerine, ifade ettiğim hususlarda haksızlık yaptığım anlaşıldığından İstanbul'daki esnaf arkadaşlardan geç de olsa özür diliyorum" dedi.

AYRINTILIM BİR İNCELEME YAPMA FIRSATIM OLMADI

Koç geçtiğimiz yılın Haziran ayında, danışmanları tarafından kendisine sosyal medyada yayınlanan bazı fotoğraflar getirildiğini, bunun üzerine ayrıntılı bir inceleme yapma fırsatı olmadan söz konusu fotoğrafları o günkü basın toplantısında bir cümle ile ifade ettiğini belirtti.

BİLAL ERDOĞAN ÖZÜR BEKLİYORUM DEMİŞTİ

Bilal Erdoğan dün verdiği bir röportajda CHP’li Koç’un iddialarına dair "Özür bekliyorum. Özür dileyemiyorsa istifasını vermesini istiyorum. Çünkü, bu siyasetçinin insan içine çıkamaması lazım'' demişti.