BIST 1.441
DOLAR 8,25
EURO 10,03
ALTIN 486,40
HABER /  DÜNYA

Günün önemli gelişmeleri (1)

Günün önemli gelişmelerini sizin için derledik.<br/><br/><br/>Devletin zirvesi Anıtkabir’de buluştu<br/>Cumhuriyetin 90. kuruluş yıl dönümü ...

Abone ol

Günün önemli gelişmelerini sizin için derledik.


Devletin zirvesi Anıtkabir’de buluştu
Cumhuriyetin 90. kuruluş yıl dönümü kapsamında Ankara’daki ilk tören Anıtkabir’de düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan ve üst düzey devlet erkanı katıldı. Gül, Anıtkabir’deki mozoleye çelenk bıraktı. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Cumhurbaşkanı Gül, Anıtkabir özel defterini imzaladı.


Ve Marmaray açılıyor
Asya ve Avrupa’yı denizin altından birleştirecek Marmaray bugün açılıyor. Dev projenin açılışı Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümünde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek. Sultan Abdülhamid’in 1860’ta ortaya attığı ve inşasına 2004 yılında başlanabilen, 1.5 asırlık hayal, saat 15.00’da Üsküdar’da gerçek olacak. 8 milyar liraya malolan Marmaray’ın günlük yolcu taşıma kapasitesinin 1 milyon olması bekleniyor.


Vatandaşın sinekle imtihanı
Yozgat’ın Sorgun ilçesini sinekler bastı. Yoldan geçen vatandaşlar, yeşil renkli sineklerin istilasına uğradı. Bir anda ortaya çıkan sinekleri görenler şaşkına döndü. Otomobiller üvezlerle kaplanırken, vatandaşlar bu olayı hayretle izledi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Tuzla'da 5 Kasım Etkinlikleri
İDO ve Şehit Hatları seferleri iptal
El Kaide'yi durdurmanın yolu Türkiye'den geçiyor
Google'dan Cumhuriyet Bayramı doodle'ı
İstanbul'da kapalı olan yollar
Atatürk Havalimanı onların yeni meskeni oldu
NASA Kızıl Gezegen'den vazgeçmiyor
İsrailli kadın bakana ölüm tehdidi
Silahlı saldırgan terör estirdi
Vatandaşın sinekle sınavı
Yorumlar