BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  GÜNCEL

Gözünden 4,5 santimlik tel çıktı

Çanakkale'de 28 yaşındaki Selami Yakın'ın gözünden 4.5 santim uzunluğunda tel çıkardı.

Abone ol
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Arzu Taşkıran Çömez ve ekibi, 28 yaşındaki Selami Yakın'ın gözünden 4.5 santim uzunluğunda tel çıkardı. Yakın'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve görme yetisinde hasara yol açmadığı belirtildi.
 
Yaklaşık 10 gün önce traktörü ile hareket halinde olan Selami Yakın'ın gözüne bir şey çarptı. Taş çarptığını düşünüp  önemsemeyen ve doktora da gitmeyen Yakın, göz çevresinin giderek şişmesi üzerine Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdu. Yakın'ın kafa grafisi ve bilgisayarlı tomografi görüntüleri çekildi. Ciltten girip göz küresi ile kemik arasına saplanan 4.5 santim uzunluğunda tel tespit edildi. Bunun üzerine Yakın, ameliyata alındı. Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Arzu Taşkıran Çömez başkanlığında, Araştırma Görevlisi Dr. Ömer Kocabıyık ve hemşire Yasemin Karabacak başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Tel, bulunduğu yerden çıkartıldı. 
 
ÇÖMÜ'de Göz bölgesinden ilk kez bu kadar büyük bir cismin çıkarıldığını belirten Yrd. Doç. Dr. Taşkıran Çömez, 20 dakikalık operasyonun ardından teli çıkardıklarını ve hastanın görme keskinliğinde bir kayıp olmamasının sevinç verici olduğunu ve hastanın aynı gün içinde taburcu edildiğini söyledi.
ÖNCEKİ HABERLER
’’Dur’’ ikazına uymadı, böyle yakalandı.
Çanakkale Boğazı’ndan geçtiler
Bulancak çamur deryasına döndü
Zirve Yayınevi Davası’nda ’’cezaevi arkadaşı’’ bombası
Sağanak yağmur bu ilçeyi felç etti!
28 Ekim tatil mi 2020 hangi güne denk geliyor?
Yorumlar