HABER /  GÜNCEL

Görme engellilere özel bisiklet

Sağlık Bakanlığının "Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi" kapsamında Sarıyer’de 83 görme engelli öğrenciye bisiklet dağıtımı yapıldı.

Abone ol

Sağlık Bakanlığı'nın yürüttüğü proje kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürlüğünün de desteğiyle öğrencilere ebeveynleriyle birlikte kullanabilecekleri çift pedallı bisiklet hediye edildi.

Kilyos Veysel Vardal Görme Engelliler Ortaokulunda gerçekleştirilen etkinliğe AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Bayraktar, öğrencilere engelsiz bir hayat dileyerek babasının da ömrünün son üç yılını görmeyerek geçirdiğini anlattı.

Salih Bayraktar, "Babam hiçbir zaman hayattan kopmadı. Kendisi hep en güzel esprileri yapardı. Ben, kardeşlerimizde de bu şevki görüyorum. Onlar için daha fazlasını yapmak hepimizin görevi." dedi.

ÜLKE GENELİNDE YAYGINLAŞMASINI DİLİYORUM

Kilyos Veysel Vardal Görme Engelliler Ortaokulu Müdürü Müjdat Kalkan ise çocukların aileleriyle birlikte bisiklete binmelerinin, birlikte spor yapmalarının önemli olduğunu belirterek, projenin ülke genelinde yaygınlaşmasını dilediğini ifade etti.

8. sınıf öğrencisi Caner Güneş de bisiklete bindiği için çok mutlu olduğunu belirterek, destek verilmesi halinde her alanda başarılı olabilecek potansiyelleri olduğunu anlattı.

Bisiklete binmenin çok zevkli olduğunu söyleyen Güneş, bu şekilde, görme engellilerin bisiklete binemeyeceği ön yargısını yıktıkları için de mutlu olduklarını sözlerine ekledi. 

Konuşmaların ardından Bayraktar da öğrenciler ve aileleriyle birlikte bisiklet kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Sıkışan köpek yavrularını belediye ekipleri kurtardı
Türkiye Rusların favori listesinin zirvesinde
16 Nisan'da oy kullanacaklar bu saatlere dikkat!
Çin telefonların ısınma sorununa çözüm getirdi
İngiltere'den Güney Sudan'a çağrı: Bu soykırımdır
Yapı Kredi Diyarbakır şube müdürü kim koronavirüs iddiası vahim
Yorumlar