HABER /  GÜNCEL

Gazeteci Sedat Bozkurt açıkladı! Ahmet Davutoğlu parti kuracak

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Gül ve Babacan’la birlikte parti kuracağı iddiaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Partinin kurulup kurulmayacağı merak edilirken gazeteci Sedat Bozkurt çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Abone ol

Yerel seçimlere az bir süre kala Abdullah Gül’ün Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’la birlikte yeni bir parti kuracağı iddiaları dolaşmaya devam ediyor.  Abdullah Gül’ün parti kuracağını Abdurrahman Dilipak gündeme getirmiş Gül’ün kankası gazeteci Fehmi Koru da iddiayı doğrulayacak açıklamalarda bulunmuştu.

Türkiye gazetesi yazarı Batuhan Yaşar da geçen günlerde Gaziosmanpaşa ve Çukurambar’daki büroların son günlerde çok hareketli olduğunu ve 100’ün üzerinde kişiye teklif götürüldüğünü açıklamış ve Kılıçdaroğlu’nun Gül'e parti kurması için 20 milletvekili vadettiğini de iddia etmişti.

Bugün ise Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu bir konferansa katılan Ahmet Davutoğlu’na "Yeni parti kuracak mısınız? AK Parti'de lider değişimi gerekli mi?" sorularını yöneltiğini ve Davutoğlu’ndan "Bir gün basın toplantısı yapacak olursam istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Burası konferans olduğu için bu soru muhtevayla ilgili olmadığı için, isterseniz bu soruyu yok addedelim” cevabını aldığını yazdı.

DAVUTOĞLU'NUN YAKIN ÇEVRESİYLE GÖRÜŞTÜM YENİ PARTİ KURULACAK: Gazeteci Sedat Bozkurt ise TV5'te katıldığı bir programda iddiayı bir adım öteye götürdü ve Davutoğlu'na yakın isimlerle konuştuğunu yeni partinin kurulacağını söyledi. Bozkurt, kurulacak yeni partide Selçuk Özdağ'ın da bulunduğunu belirtti.

İL ÖRGÜTLERİNDE GÖREVLENDİRİLECEK İSİMLERE TEKLİF GÖTÜRÜLDÜ: Bozkurt yeni parti için il örgütlerinde kullacakları, örgütlenme kabiliyeti yüksek kendilerine yakın isimlerle temasa geçtiklerini ve onlara da yeni parti kuracağız diye açıklama yapıldığını söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup şoku
Fransa 23 ayda 20 camii kapattı
İran'ın Amerikan sirki dediği konferans Varşova'da başladı
Arabadan çöp atana kaç para ceza verilir 2019 trafik cezaları
Üreticilerden tanzim satışı açıklaması
Patates tostu nasıl yapılır kahvaltıda yeni bir lezzet!
Yorumlar 7 yorum