HABER /  CHP

Gandi'nin davetine Baykal'dan yeşil ışık!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Deniz Baykal'a yönelik 'Antalya Mitingi' davetine, Deniz Baykal'dan 'yeşil ışık' yandı.

Gandi'nin davetine Baykal'dan yeşil ışık!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, eski Genel Başkan Deniz Baykal'a yönelik 'Antalya Mitingi' davetine, Deniz Baykal'dan 'yeşil ışık' yandı.

Dün yayınlanan haberin ardından ABD'de bulunan Deniz Baykal ile görüşen CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Kılıçdaroğlu'nun bu niyetinin Baykal tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi. Ateş Akşam'a yaptığı açıklamada şöyle konuştu: 'Sayın Baykal, böyle bir davetten mutluluk duyacağını ifade etti. ABD'den döndüğünde Sayın Kılıçdaroğlu'nun kendisini arayıp davet etmesi halinde, partisinin Antalya mitingine memnuniyetle icabet edeceğini belirterek, 'Sayın Kılıçdaroğlu ile Antalya mitingine birlikte katılıp, partimin hayır kampanyası için üzerime düşeni yaparım' dedi.'

'DÖNER DÖNMEZ ARAYACAĞIM'

Baykal'dan gelen bu haber CHP lideri Gandi'yi de sevindirdi. ABD'den döner dönmez Baykal'ı arayıp 7 Eylül'de yapılacak Antalya mitingine davet edeceğini belirten Kılıçdaroğlu, 'Antalyalıları Sayın Baykal ile birlikte selamlayıp, aynı kürsüden konuşma yapmayı içtenlikle istiyorum. Bundan doğal ne olabilir' diye konuştu.

ÖNDER SAV KATILMAYACAK

Baykal ile Kılıçdaroğlu'nun bir araya gelecek olması, dikkatleri CHP Genel Sekreteri Önder Sav'a çevirdi. Sav, 7 Eylül tarihli programında Antalya mitinginin bulunmadığını, bu nedenle mitinge katılmayacağını söyledi.

Güney seferine çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yurt gezilerini sürdürüyor. Osmaniye ve Hatay illerinde konuşan Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan anayasa değişikliği referandumunda 'hayır' oyu vermelerini istedi. Kılıçdaroğlu, 'Anayasa değişikliği ile milletin başına firavun olmak istiyorlar. Buna izin vermeyin' dedi. Özel uçakla geldiği Adana'da önce Ceyhan'a giden Kılıçdaroğlu'nu karşılayanlar arasında, MHP'li Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de vardı. MHP'li Başkan, CHP otobüsüne binerek Kılıçdaroğlu'na 'hoş geldiniz' dedi ve başarılar diledi. Kılıçdaroğlu Ceyhan, Osmaniye ve Hatay'da yaptığı konuşmalarda,'Haramilerin iktidarını alaşağı edip halkın iktidarını kuracağız. Halkın ayak sesi geliyor. Bize yetki verin, onlardan hesap soralım. AKP'yi tarihe siz gömeceksiniz. Hizmet istiyorsanız ben gelip size hizmet vereceğim. AKP'yi 12 Eylül'de sandığa gömün. Oylara, sandığa sahip çıkın. 12 Eylül'de halk kazanacak. Yalancılar talancılar kaybedecek' dedi.

Gandi'nin köşk adayı

Önceki gün Flash Tv'de soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Köşk adayını açıkladı.  Kayseri'ye gidişi sırasında Köşk adayı ile ilgili olarak gazetecilere söylemiş olduğu 'geçmişin hesabını verebilecek, şaibesi olmayan bir isim Köşk adayımız olabilir' sözlerine açıklık getiren Kılıçdaroğlu, bu sözlerle ilgili olarak: 'Sayın Baykal yaşayışıyla, hesap vermesiyle, duruşuyla, aile yapısıyla, çocuklarıyla örnek bir ailedir''dedi. Bu sözleriyle Kılıçdaroğlu, Köşk için en önemli adayının Deniz Baykal olduğunu açıklamış oldu.

BAŞBAKAN ÖNCE CEVAP VERSİN

Adana'ya hareketinden gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP lideri, bir gazetecinin Başbakan Erdoğan'ın, 'Türban konusunda samimiyse 13 Eylül'de gelsin, çözelim' sözlerini hatırlatması üzerine,  kendisinin
Erdoğan'a daha önce bir soru sorduğunu belirterek, '2006 tarihinde TBMM'ye Sayın Başbakan'ın imzasıyla bir kanun teklif geldi. Bu teklif, terör örgütünün kurucusu ve üyelerine af getiriyor. Bu terör örgütünün kurucusu kim? Sayın Başbakan, önce bu soruya yanıt versin. Ondan sonra ben, büyük bir samimiyetle açıklarım. O bana bir soru soruyor. Ama ben daha sormuştum' dedi.

Yorumlar 6 yorum