HABER /  DÜNYA

Fransa'da eylemciler yağmaya başladı

Paris sokakları Sarı Yelekler eylemiyle ateş topuna döndü. Şanzelize'de bulunan Zafer Takın'ı tahrip eden eylemciler tarihi eserleri yağmaladı. İşte Fransa'yı şoke eden o görüntüler;

FRANSA’nın başkenti Paris’te Champs-Elysees (Şanzelize) Caddesinin başında bulunan Zafer Takın tahrip edildi ve yağmalandı. O anlar kameraya kaydedildi.

Dünya’nın en çok turist çeken şehri, Fransa’nın başkenti Paris, tüm ülkeyi saran Sarı Yelekler eyleminin en şiddetli yaşandığı yer oldu.

Otel rezervasyonlarının yüzde 50’sinin iptal edildiği, araçların ve binaların ateşe verilirken, Paris’in sembolü Zafer Takının eylemciler tarafından yağmalanma görüntüleri ortaya çıktı. Zafer Takının üstüne çıkan göstericilerin grafitlerle anıtı boyadığı, tarihi eserleri kırdığı ve anıtta bulunan hediyelik eşya dükkanını yağmaladığı gözlendi.

Eylemlerin ardından yayınlanan görüntülerde, sanat eserlerinin büyük bir keyifle kırıldığı görülüyor.Öte yandan, bu sabah Fransa’ya dönen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ilk olarak Zafer Takına gidip Meçhul Asker Mezarı başında saygı duruşunda bulundu.

Fransa'da akaryakıt zammı protestolarının bilançosu

ÖNCEKİ HABERLER
Son dakika! Niğde'de dağcı çığ altında kaldı
Beşiktaş Galatasaray derbi maçı golleri ve geniş özeti
ABD’den Rusya’ya yeni yaptırım kararı!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'Filmi başa sarmayalım'
Galatasaraylıları çıldırtan Cüneyt Çakır'ın derbi raporu!
2019-2020 eğitim yılı ara tatiller ne zaman ilk tatil tarihi
Yorumlar 10 yorum