BIST 1.428
DOLAR 8,28
EURO 10,01
ALTIN 484,39
HABER /  GÜNCEL

Fransa cumhurbaşkanı adayı Melenchon Erdoğan'ın izinde

FRANSA Cumhurbaşkanı adayı Jean-Luc Melenchon, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı hologram tekniğiyle aynı anda iki yerde miting verdi. Reuters olayı Erdoğan'ın yöntemi başlığıyla servis etti.

Abone ol

FRANSA tarihinde ilk kez bir siyasetçi hologram tekniğiyle aynı anda iki yerde miting yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı hologram yöntemi Fransa'da büyük yankı uyandırdı. 

Aşırı solcu aday Jean-Luc Melenchon Lyon'daki mitingde konuşurken, 3 boyutlu hologramı başkent Paris'teki bir başka mitingde sahneye yansıtıldı. Reuters haber ajansı, geçmişte bu teknolojinin Türkiye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da kullanıldığını anımsattı.

Komünist Parti tarafından desteklenen 65 yaşındaki Melenchon, Avrupa Birliği ve küreselleşmeye getirdiği sert eleştirilerle tanınıyor.

LE PEN'LE AYNI KENTTE

Fransa'daki başkanlık sisteminin yerine parlamenter sistemi getirmeyi vadeden Melenchon, ülkesiyle AB arasındaki anlaşmaların da yeniden müzakere edilmesini istiyor. Melenchon, hologramlı konuşması için ezeli rakibi Marine Le Pen'in seçim mitingiyle aynı kenti seçti. Her iki aday da aynı saatlerde Lyon'da halka seslendi.

Melenchon, AB karşıtlığı açısından aşırı sağcı lider Le Pen ile benzeşiyor ancak başta göçmenler olmak üzere birçok konuda ters düşüyor.

YÜZDE 11 OY ALMASI ÖN GÖRÜLÜYOR

Fransa'da 2012'deki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Marine Le Pen'in ardından dördüncü sırada kalan Melenchon, Cuma günü yayımlanan BVA anketine göre, seçimlerde yüzde 11 civarında oy alacak.

Reuters, Melenchon'un hologramlı konuşmasıyla ilgili haberinde, Fransız siyasetçinin bu teknolojiyi kullanan ilk politikacı olmadığını hatırlattı. Ajans, ayrıca Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin de geçmişte hologram teknolojisinden faydalandığını anımsattı.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASI DIŞ BASINDA YANKILANMIŞTI

Ocak 2014'te dönemin AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın, partinin İzmir'deki diğer adaylarını tanıttığı toplantıya, Erdoğan'ın görüntülü mesajı hologram teknolojisiyle 3 boyutlu olarak sahneye yansıtılmıştı.

Erdoğan’ın İzmir’de yaptığı hologramlı konuşma o dönem dış basında da büyük ilgi görmüştü.

ÖNCEKİ HABERLER
Esad'dan dikkat çeken Trump yorumu!
Anneler Günü için süper fırsatlar!
30 ilde FETÖ operasyonu yüzlerce gözaltı kararı
Demet Akalın isyan etti: Sahneden inerim!
Trump'a sunulacak PKK-YPG dosyası tek tek isim verdiler!
Cem Küçük'ten Gülse Birsel için çok ağır sözler
Hükümet düğmeye bastı! 25 bin kişi alınacak
Fethullah Gülen : 'Darbe kansız ve güzel olacak'
MHP'de art arda istifalar işte nedeni
Bunu öğretmeni yaptı hem de sınıfta pes!
Yorumlar 1 yorum