BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

FETÖ'cülere yeni sistem cezaevi geliyor!

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, FETÖ'cülerin kaldığı koğuşları oda sistemine dönüştürmeyi düşündüğünü açıkladı.

Abone ol

MANİSA Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, "Adalet Bakanlığı, ülke genelinde özellikle FETÖ'nün üst düzey elamanlarının, eylemlere katılan ve bunları anlatmak isteyen üyeleri engelledikleri yönünde alınan istihbarat üzerine oda sistemli cezaevleri planlamaya başladı." dedi.

Manisa Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Başsavcı Şimşek, ziyaretin ardından gazetecilerin FETÖ soruşturmalarına yönelik sorularını yanıtladı.

MANİSA'DAKİ İDDİANAME AY SONUNA KADAR MEHKEMEYE SUNULACAK

itirafçı sayısı faal nedamet getiren sayısı artsın diye koğuş sisteminden oda sistemine geçen cezaevleri düşünüyor.

 Manisa'da, 2015 Şubat ayı itibariyle başlayan bir ana dosya soruşturmasının devam ettiğini belirten Şimşek, soruşturmada sona gelmek üzere olduklarını, 15 Temmuz darbe gecesi olayın faili olarak gözüken şüpheli askerlerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bu ayın sonuna kadar muhtemel iddianameyi hazırlayarak mahkemeye sunacaklarını söyledi.

Mart ayı ortasında askerlerin yargılanmasına başlanmasının tahmin edildiğini ifade eden Şimşek, Manisa'daki FETÖ soruşturması kapsamında da akademisyenler, polisler, eğitimciler, kamu kurum ve kuruluşlarından, adliye personellerine yönelik farklı iddianamelerin hazırlandığını belirtti.

FETÖ davasının görüşüleceği duruşma salonunun Adliye sarayı içinde olacağını ve iç mefruşatının Foça cezaevinde üretilen mobilyalar ile tamamlanacağını ifade eden Şimşek, 15 Şubat'ta duruşma salonunun hazır olacağını tahmin ettiğini söyledi.

FETÖ'CÜLER İÇİN ODA SİSTEMLİ CEZAEVLERİ YAPILACAK

Manisa'ya yapılması planlanan yeni cezaevi ile ilgili soru üzerine Şimşek, şunları kaydetti:

"Adalet Bakanlığı, ülke genelinde özellikle FETÖ'nün üst düzey elamanlarının, eylemlere katılan ve bunları anlatmak isteyen üyeleri engelledikleri yönünde alınan istihbarat üzerine oda sistemli cezaevleri planlamaya başladı.

"İTİRAFÇI SAYISI ARTSIN DİYE KOĞUŞ SİSTEMİNDEN ODA SİSTEMİNE GEÇİLECEK"

Türkiye genelinde olunca Adalet Bakanlığı bu şekilde bir sistemle ilerleyen zamanda belli delil, done, ya da itirafçı sayısı faal nedamet getiren sayısı artsın diye koğuş sisteminden oda sistemine geçen cezaevleri düşünüyor.

"BİR TANESİ MANİSA'DA YAPILACAK"

Bunlardan bir tanesini de Manisa'da yaptıracağız. Yaklaşık bin kişi kapasiteli olacak. Şu an hem belediyelerle hem hazine ile bu konuda çalışma içindeyiz. Veziroğlu mevkiinde yapılması planlanan alanda yapılan çalışmalar ile zeminin çok yumuşak olduğu söylendi. Mevcut yerden büyük oranda vazgeçtik."

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan o iddiayı doğruladı! Tatsızlık yaşanmasın diye...
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bozdağ twitter'dan açıkladı! Bu kural ilk kez konuluyor
İsrail'den Kudüs'te yine skandal karar!
Mehmet Şimşek'ten döviz açıklaması
Trump'tan flaş bir hamle daha geldi!
Akademisyenlerin ihracına twitter'dan tepki gösterdi
Reina saldırısı ile ilgili flaş gelişme!
Dünyaca ünlü isim Külliye'de! Erdoğan twitter'dan paylaştı
Dolarda baş döndüren hareketlilik
Yorumlar 2 yorum