BIST 1.538
DOLAR 7,45
EURO 8,97
ALTIN 410,99
HABER /  GÜNCEL

Fehmi Koru yazdı Abdullah Gül ne yapacak!

Fehmi Koru eleştiri oklarının hedefindeki Abdullah Gül'ü yazdı. "Gül deneyiminde insanlar dünyada da az" diyen Koru, yakın arkadaşı olan Abdullah Gül'den görüşlerini açıklamaya devam etmesini istedi.

Abone ol

Abdullah Gül bundan sonra ne yapacak? KHK düzenlemesini eleştirerek AK Parti'de şimşeklerini üzerine çeken Gül'ün yeni yol haritası nasıl olacak merak korusu olurken, gözler yakın arkadaşı Fehmi Koru'ya çevrildi.

GÜL DENEYİMİNDE İNSANLAR DÜNYADA DA AZ: Kendi internet sitesinde bu konuyu değinen Koru, Gül'e sahip çıktı, övgüler yağdırdı. Gül için Koru, yazısında "Her sözün ne ağırlıkta olduğunu, politik söylem ve uygulamaların nasıl tepkilere yol açabileceğini, atılan her adımın ülkeye ne getirip ülkeden ne götürebileceğini hesap edebilecek deneyimde insanımızın sayısı bir-ikiyi geçmez herhalde. Abdullah Gül o nadirattan insanlardan biri." ifadelerine yer verdi.

"Medya aracılığıyla konuştuğu’’ tespitine tepki gösteren Koru, medyanın tek sesli olduğunu, Gül'ün KHK görüşünü bir Twitter mesajıyla duyurabildiğini savundu. Koru, yazısını şu sözlerle tamamladı:

KORU'DAN GÜL'E "KONUŞMAYA DEVAM" MESAJI: "Herhalde Gül de.. AK Parti’nin ve hükümetin iç ve dış kamuoyunun hassasiyet göstereceği bir tasarruftan önce.. kendisinin bilgilendirilmesini.. görüşlerinin alınmasını.. Twitter üzerinden uyarıda bulunmaya yeğlerdi.

Ne olacak şimdi? En son mesajı ‘‘Görüş açıklamaya devam edeceğim’’ vaadiydi. Kendi hesabıma ben, dışişleri bakanlığı, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı yapmış Abdullah Gül’ün, Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi alınmasından polislere yakalanan ‘zanlıların bacaklarının kırılması’ tavsiyesi ile sanıklara Guantanamo kıyafeti zorunluluğu getirilmesine ve OHAL’in süreklilik kazanmasına kadar bir dizi konuda daha ne düşündüğünü merak ediyorum. Merak bu ya."

Fehmi Koru'nun yazısının tamamı

ÖNCEKİ HABERLER
Yeni KHK geliyor listeler hazır bir iki gün içinde çıkacak
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Dolarda düşüş sürüyor ne kadar oldu 5 Aralık dolar fiyatı
Emekli intibak yasası 2018 son durum ne Meclis'e gelecek mi?
İran'da son durum! Ülkede alarm büyük korku var
İran ABD'yi şikayet etti BM harekete geçti!
ABD'nin Türkiye planı asıl dava yeni başladı
Türkiye bu adamı konuşuyor! Borç biletle servet kazandı
AK Parti'den taşeron işçi üyelerine uyarı
Murat Hazinedar FETÖ'cü mü? Eşi Özlem Hazinedar'ın olay ortaklığı
Yorumlar 17 yorum