BIST 4.930
DOLAR 18,83
EURO 20,23
ALTIN 1.132,62
GÜNCEL

Fatma Nine söylediği türküyle herkesi coşturdu

Uşak Musiki Derneği’nin düzenlediği konserde Türk Halk Müziğinin şefi Ayhan Aydın’ın yaşlı annesinin türkü söylemesi dinleyicileri coşturdu.

Uşak Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen “Memleket Havaları” Türk Halk Müziği konseri âşıklar diyarı Uşak halkının tam anlamıyla 7’den 70’e musiki aşkı olmalarının bir göstergesine haline geldi. Uşak Musiki Derneği’nin düzenlediği Türk Halk Müziği konser salonu her zamanki gibi Uşak’ın sanatsever halkının yoğun ilgisiyle tıklım tıklım doldu taştı.
Farklı yörelerin türkülerini seslendiren solistler kimi zaman duygusal anlar yaşattı kimi zaman ise neşe dolu oyun havalarıyla dinleyenleri coşturdu. Uşak’ın yerli sanatçılarından oluşan saz ve söz ustalarına zeybek dans gurubu da eşlik etti. Türkülerle beraber sergiledikleri efe dansı seyirciler tarafından büyük beğeni topladı.

Konsere katılan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan programın sonunda şehrin tüm sanatçılarından teşekkür ederek Uşak’ın Türk Halk Müziğinin gelişmesinde büyük katkısı olan Ayhan Aydına çiçek hediye etti.

Gurubun Şefi Aydın ise aldığı çiçeği yetişmesini ona borçlu olduğu annesine takdim edip Fatma nineden bir türkü söylemesini istedi.
Yaşlı Fatma Aydın oğlu Ayhan Aydının bağlama eşliğinde türkü söylemesi dinleyenleri coşturdu. Herkesin dakikalarca ayakta alkışladığı Fatma nine salonda duygusal ve unutulmaz anlar yaşattı.

Sitene Ekle
Etiketler