BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,61
ALTIN 476,06
HABER /  GÜNCEL

Fatma Betül Sayan Kaya kimdir aslen nereli?

Aile ve Sosyay Politikalar yeni bakanı Fatma Betül Sayan Kaya oldu. Peki kimdir Fatma Betül Sayan Kaya aslen nereli eşi ve çocukları var mı? Yeni bakanın özgeçmişi.

Abone ol

Yeni kabinede Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya oldu. Peki Fatma Betül Sayan Kaya aslen nereli eşi ve çocukları kim?

65. hükümetin yeni kabinesinde değişikliklerden biri de Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığında oldu. Sema Ramazanoğlu Ensar Vakfı'ndaki tecavüz olayının ardından yaptığı açıklama ile tepki çekmişti. Hakkında görevden alınması için imza kampanyaları başlatılan Sema Ramazanoğlu yeni dönemde koltuğunu Fatma Betül Sayan Kaya'ya bıraktı.

FATMA BETÜL SAYAN KAYA KİMDİR?

AK Parti İstanbul milletvekilidir. Fatma Betül Sayan Kaya İstanbul'da dünyaya gelmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2012 yılına kadar Ak Parti Genel Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. Fatma Betül Sayan Kaya Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan New York Üniversitesi’nde Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi’nden doktora bursu kazandı, meme kanserinin termal görüntülenmesi üzerine çalışmalar yaptı. AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın Sosyal Medya Yapılanmasını kurdu.

FATMA BETÜL SAYAN KAYA ASLEN NERELİDİR?

Fatma Betül Sayan Kaya Elektrik-Elektronik Mühendisi. İstanbul, Fatih’te hukukçu bir ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu Fatih İlkokulu’nda okuduktan sonra Beyoğlu Anadolu Lisesi’ni (English High School) birincilikle bitirdi. Üniversite sınavlarında derece yaparak Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde burslu olarak okudu, şeref derecesiyle mezun oldu.İş hayatına Satürn Mühendislik’te proje uzmanı olarak başladı. Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan New York Üniversitesi’nde Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi’nden doktora bursu kazandı, meme kanserinin termal görüntülenmesi üzerine çalışmalar yaptı.

2009 yılında Türkiye’ye döndü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazanarak Tıp Eğitimine başladı.2009 yılındaki 5.Olağan Kongre ile AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Daha sonra Sn.Recep Tayyip Erdoğan'la 2012 yılına kadar Ak Parti Genel Başkan Danışmanı olarak çalıştı.

2012 yılındaki kongreyle tekrar İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve AK Parti İstanbul Tanıtım Medya’dan sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak atandı. AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın Sosyal Medya Yapılanmasını kurarak 39 ilçede ekipler oluşturulmasına öncülük etti.İ 3 kademe Sosyal medya eğitimlerini başlattı. İstanbul Kültür ve Sanat Politikaları Komisyon Başkanlığı yaptı. 2014 Yerel Seçimleri Seçim Koordinasyon Merkezi Tanıtım Medya Sorumlusu ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan İstanbul seçim ofisi Tanıtım Medya Sorumlusu olarak görev yaptı.

Evli, 1 çocuk annesi. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca biliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Ulaştırma Denizlicilk ve Haberleşme Bakanı kim oldu işte yeni bakan
İçişleri Bakanı kim oldu işte yeni bakan
Gençlik ve Spor Bakanı kim oldu işte yeni bakan
Başbakan Binali Yıldırım aslen nereli eşi ve çocukları kimdir?
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı kim oldu işte yeni bakan
Okullar ne zaman açılıyor 2020-2021 eğitim takvimi gönderildi
Yorumlar 27 yorum