BIST 2.913
DOLAR 17,91
EURO 18,23
ALTIN 1.023,51
HABER /  GÜNCEL

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir yine zirvede!

Andy-Ar Araştırma Şirketi'nin yaptığı ankette hizmet memnuniyeti kriterinde Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Avrupa Yakası Belediye Başkanları arasında birinci oldu.

Abone ol

Andy-AR Araştırma Şirketi'nin, Ekim- Aralık ayları arasında “Yerel Yönetimler Performans Araştırması’nda Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Avrupa Yakası’nın hizmet memnuniyeti kriterinde en yüksek oy oranı alan İlçe Belediye Başkanı oldu.

Andy-Ar Strateji Geliştirme ve Sosyal Araştırmalar Merkezi, 34 bin denek ile yaptığı ankette, belediye başkanlarının Ekim Aralık 2015 tarihinde performanslarını analiz etti. 21 Ekim – 9 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen ankette katılımcılara "2015 senesinde geçen zamanı değerlendirecek olursanız, belediyenizin hizmetlerinden memnun musunuz?" sorusu yöneltildi.

Katılımcıların yüzde 66 oy oranı ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, hizmet memnuniyeti kriterinde Avrupa Yakası belediye başkanları arasında yine en yüksek oy oranını aldı. Başarı grafiğini sürekli yükselten Başkan Mustafa Demir, bu sene de adını zirveye yazdırdı.

"BU SÖZÜ EKİP ARKADAŞLARIMA SIK SIK HATIRLATIRIM"

Anket sonuçlarını değerlendiren Başkan Mustafa Demir, "İyi niyet, olağanüstü gayret ve gönülden yaptığımız çalışmaların, hizmet ettiğimiz insanlar tarafından karşılık bulması bizi son derece memnun ediyor. Bu sonuçlar, bundan sonraki çalışmalarımız için en etkili motivasyon kaynağımız diyebilirim. Fatih Sultan Mehmet’in bir sözünü devamlı hatırlarım ve ekip arkadaşlarıma da sık sık hatırlatırım. ‘Hüner bir şehir bünyad etmektir, reaya kalbin abad etmektir…’ Yani asıl marifet, bir şehir kurmak, bir şehir imar etmekle birlikte o şehirde yaşayanların kalbini kazanmaktır, gönüllerini hoş etmektir… Bunu başarabiliyorsak ne mutlu… Başta bizi bu iltifata layık gören tüm İstanbullular olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

"STEVE JOBS'LA AYNI İŞİ YAPTIM HAYALLERİMİN ÖTESİNDE BİR FATİH OLDU"

Mustafa Demir açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Yıllar önce bir yemek programına katılmıştım. Gurmelerden birine sordum ‘Nasıl değerlendirme yapıyorsunuz?’ diye. ‘Biz yüz puanı ikiye ayırıyoruz, 60 ve 40 olarak. 60 puanı yemeğin içeriğine, tadına vs., 40 puanı ise yemeğin sunumuna veriyoruz’ demişlerdi. Bizim işimiz de böyle bir şey. Eğer proje derseniz genellikle başarıya baktığınızda şüphesiz çok iyi projeler yapmak zorundasınız insanların memnuniyeti için. Halkla ilişkiler kısmı bizim için % 40’lık kısmı. Belediyeler, yöneticiler bu özel sektör de olabilir veya kendi başınıza bir işyeri açıyorsanız, hangi meslekten olursanız olun mesleği iyi yapacaksınız ama daha önemli kısmı hizmet ettiğiniz insanlarla temas halinde olacaksınız.

Bunu içtenlikle yapacaksınız. Sırf halkla ilişkiler için yapıyorum veya işte beyninizin aklında bir şey varsa diye yaparsanız bu çok çabuk yakalanıyor insanlar tarafından. Steve Jobs’a soruyorlar ‘Nedir bu başarının sırrı’ diye... ‘Biz hayal kurduk, olanları yok saydık, ne yapabiliriz dedik ve o zaman bu iletişim teknolojileri mesafe kat etti’ diyor. Jobs öldükten sonra şöyle bir geriye baktık biz de aynı şeyi yapmışız. Başarısı kamuoyuna mal olmuş bütün projelerin temelinde hayallerim var. Ama şimdi hayalimden çok öte bir Fatih var. Başarılı olabilmek için hayal kuracaksınız, projelendireceksiniz, takip edeceksiniz, ödüllendireceksiniz, gerektiğinde cezalandıracaksınız."MUSTAFA DEMİR HER DAİM ZİRVEDE

2007 yılında Fatih Belediyesi Türkiye Kalite Derneği’nin (KALDER) düzenlediği Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksine göre tüm ilçe belediyeleri arasında Belediye Hizmetlerinden Memnuniyet konusunda zirveye oturarak birinci oldu. Başkan Mustafa Demir’in yönetiminde bir sonraki sene Memnuniyet yüzdesi altı puan artışla %67’den %73 seviyesine taşındı.

2011 yılında Andy-Ar şirketinin “EN”ler Araştırması sonucunda Türkiye Genelinde En Başarılı İlçe Belediye Başkanları sıralamasında Başkan Mustafa Demir  %63,6 ile 2. oldu.

2012 yılında ORC Araştırma Şirketi tarafından 14-20 Şubat tarihleri arasında 81 il merkezi ve 16 Büyükşehir metropol ilçelerinde 14 bin 612 kişi ile bire bir yapılan ankette Başkan Mustafa Demir % 67.9 ile başarı, %74.8 ile sevilme oranıyla yine 1. oldu.

2012 yılında Andy-Ar şirketinin Yerel Yönetimler Performans Araştırması sonucunda Türkiye Genelinde En Başarılı 20 İlçe Belediye Başkanları arasında Başkan Mustafa Demir  %63,6 ile 3. Oldu.

2012 yılında Andy-Ar şirketinin Avrupa Bölgesi İlçe Belediye Başkanlarının çalışma performansları konusunda yapılan araştırmada Başkan Mustafa Demir % 63,5 ile 2. Oldu.2013 yılında Andy-Ar şirketinin Avrupa Bölgesi İlçe Belediye Başkanlarının çalışma performansları konusunda yapılan araştırmada Başkan Mustafa Demir % 58,2 ile 2. Oldu.

2013 yılında ORC Araştırma Şirketi tarafından yapılan “EN”ler Araştırmasında En Başarılı Metropol İlçe Belediye Başkanı sıralamasında Başkan Mustafa Demir % 60,5 ile 2. oldu.

2015 yılında Andy-Ar şirketinin 30 Büyükşehir’in En Başarılı İlçe Belediye Başkanları araştırması sonucunda da Başkan Mustafa Demir % 57,2 ile yine 1. olarak zirveye oturdu.

Ve 2015 yılının son çeyreğinde,  Habertürk Gazetesi’nin Andy-Ar şirketine yaptırdığı Yerel Yönetimler Performans araştırmasında,  Başkan Mustafa Demir,  % 66 oy oranı ile İstanbul Avrupa Yakası’nın en başarılı belediye başkanı oldu.

MARKA VE AKILLI ŞEHİR

2004 Yerel Seçimlerinde Fatih Belediye Başkanı seçilen Başkan Mustafa Demir, belediye başkanlığının üçüncü döneminde hizmet vermeye devam ediyor. Tarihi Yarımada, 2009 Yerel Seçimlerinden sonra Fatih ile Eminönü ilçelerinin birleşmesinin ardından Başkan Mustafa Demir’in hizmet alanı da genişledi. Kentsel dönüşüm, eğitim, bilişim, tarihi eser restorasyonu, sosyal belediyecilik gibi birçok alanda ilk ve örnek olacak projelere imza atan Başkan Mustafa Demir, ‘Marka ve Akıllı Şehir’ oluşturma yönünde çalışmalarına devam ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Hava durumu son tahmin yarından sonra...
Hava durumu son tahmin yarından sonra...
Rusya'dan flaş açıklama Kürtler olmazsa imkansız
Rusya'dan flaş açıklama Kürtler olmazsa imkansız
Facebook'tan sevindiren haber o uygulama geliyor
Facebook'tan sevindiren haber o uygulama geliyor
Putin'in 'dev' sırrı yıllardır gizliyordu ama...
Putin'in 'dev' sırrı yıllardır gizliyordu ama...
AÖF soru cevapları açıklandı indirme paneli
AÖF soru cevapları açıklandı indirme paneli
Sinemalarda bu hafta 8 yeni film vizyonda
Sinemalarda bu hafta 8 yeni film vizyonda
Bebeği kapıya bırakıp kaçtılar
Bebeği kapıya bırakıp kaçtılar
PKK'lıların hain planı böyle çökertildi!
PKK'lıların hain planı böyle çökertildi!
İstanbul'da 9 ilçede elektrik kesintisi
İstanbul'da 9 ilçede elektrik kesintisi
Başkanlık sistemi için düğmeye basıldı referandum tarihi
Başkanlık sistemi için düğmeye basıldı referandum tarihi