BIST 1.443
DOLAR 8,55
EURO 10,38
ALTIN 511,79
HABER /  GÜNCEL

Fatih Altaylı'dan sert tepki: O kelepçeyi Boğaziçi Üniversitesi'ne takanı bulun ve cezalandırın

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Boğaziçi Üniversitesi'nde protesto gösterisi düzenleyen öğrencilerin girişini engellemek amacıyla kapıya kelepçe takılmasına sert sözlerle yüklendi. Altaylı, "Bir süre sonra 'O kelepçeyi FETÖ'cüler taktı' demek istemiyorsanız o kelepçeyi üniversiteye takanı bulun ve cezalandırın" dedi.

Abone ol

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Melih Bulu'nun atanmasına karşı önceki gün yaşanan protestolar sırasında, öğrencilerin içeri girmesini önlemek amacıyla kapıya kelepçe takılması sosyal medyada çok tepki çekti. Olayı köşesine taşıyan Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 'O kelepçe' başlıklı yazısına "12 Eylül döneminde bile polis yüzü görmeyen Boğaziçi Üniversitesi'ne dün polis girdi" diye başladı.

"O kelepçeyi FETÖ'cüler taktı' demek istemiyorsanız..."

"Kim bilir belki de Boğaziçi Üniversitesi'nin de üniversite olarak bir eksiği tamamlanmış oldu" ifadesini kullanan Altaylı, şöyle devam etti:

Ancak dün felaket bir görüntü vardı. Boğaziçi Üniversitesi'nin kapısına kelepçe takılmıştı. Bu çok simgesel bir fotoğraf olarak tarihe geçer.
Bu fotoğraf dünya çapında popüler olur, Türkiye'nin alnına kara leke olarak sürülür. Bu kelepçe Gezi eylemlerini başlatan çadır yakma işi gibi bir iştir.
O kelepçeyi üniversitenin kapısına takıp, o fotoğrafın kompozisyonunu ortaya çıkaran kişi ya da kafa Türkiye'nin de Türkiye'yi yönetenlerin de dostu değildir.

Bir süre sonra 'O kelepçeyi FETÖ'cüler taktı' demek istemiyorsanız o kelepçeyi üniversiteye takanı bulun ve cezalandırın. O kelepçe oraya iyi niyetle takılmamıştır, emin olun.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İşte emeklilerin zamlı maaşları, ek ödemeleri ve eline geçecek maaş tutarı! Kuruşu kuruşuna liste Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Profesör maaşı 2021 kaç para oldu en yüksek maaş kaç para
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Karaman'dan yürek yakan haber! 1 saat arayla öldüler
Araştırma görevlisi maaşı kaç para oldu en yüksek maaş ne kadar?
Ekrem İmamoğlu'ndan su kesintisi olacak mı sorusuna yanıt
Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyenler, rektörlük devir teslim törenini protesto etti
Öğretmen maaşları 2021 en düşük maaş kaç para oldu?
Ukraynalı Kristina son mesajını sevgilisine yollamış
Bilim Kurulu üyesi Afşin Emre Kayıpmaz uyardı! Sakın bu mesajı açmayın
Annesini kaybeden Aboubakar, İstanbul'a döndü
Yorumlar 45 yorum