HABER /  MEDYA

Fatih Altaylı'dan ilginç iddia! CHP'liler Kılıçdaroğlu'na uygulanan sansürden memnun

Siyasi parti liderleri il il gezip mitinglerini sürdürürken Habertürk yazarı Fatih Altaylı'dan çarpıcı bir yazı geldi. Altaylı, CHP'lilerin Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitinglerinin yayınlanmamasından dolayı memnun olduklarını ve bunun seçim sonuna kadar sürdürülmesini istediklerini yazdı.

Abone ol

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarını yayınlamayan iktidar kanalları, aslında CHP’li adaylara ve Millet İttifakı’na büyük bir hizmet, dev bir iyilik yapmış oluyorlar. Çok açık söylüyorum, CHP’liler, medyanın Kılıçdaroğlu’na uyguladığı sansürden çok memnun" görüşünü dile getirdi.

Fatih Altaylı, "İktidar medyasından muhalefete dev kıyak" başlığıyla yayımlanan yazısında "Farkındasınızdır diyeceğim ama aptalca bir giriş olacak. Farkında olmamanız mümkün değil. İktidarı destekleyen medya başta olmak üzere, Türk medyası muhalefet partilerinin adaylarına ve bu partilerin genel başkanlarına mesafeli duruyor" ifadesini kullandı. Altaylı şöyle devam etti:

"Mesafede kastım şu: İktidar kanadından genel başkan ya da belediye başkan adayı düzeyinde kim konuşursa konuşsun, anında canlı yayına geçiliyor, özellikle iktidar partilerinin genel başkanlarının miting ve konuşmaları baştan sona canlı yayınlanıyor. Yetmezse, daha sonra tekrarı da banttan bir daha veriliyor. Buna mukabil özellikle Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitingleri, toplantıları ve konuşmaları büyük bir özenle yayınlanmıyor. Ya da en kabasından, yasak savma kabilinden birkaç dakika gösterilip geçiliyor.

İktidara büyük bir kötülük yapıyorlar

İktidar destekçisi kanalların böyle yaparak aslında muhalefete büyük bir hizmet yaptıklarını, hizmet ettiklerini zannettikleri iktidara da büyük bir kötülük yaptıklarını söyleyen Altaylı sözlerini şöyle sürdürdü:

Kılıçdaroğlu konuşmaya başladığında vazgeçiyorlar

Çünkü Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarını yayınlamamak, muhalefet adaylarına büyük bir güç veriyor. 'Bu kez de CHP'ye vereyim bari' diyen kim varsa, Kılıçdaroğlu her ekrana çıkıp konuşmaya başladığında, 'Yok yok. Ben yine de CHP'ye oy vermemeyim' noktasına geçiyor.

CHP'liler medyanın sansüründen memnun

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarını yayınlamayan iktidar kanalları, aslında CHP'li adaylara ve Millet İttifakı'na büyük bir hizmet, dev bir iyilik yapmış oluyorlar diyen Altaylı ''Çok açık söylüyorum, CHP'liler, medyanın Kılıçdaroğlu'na uyguladığı sansürden çok memnun. Bunun 1 Nisan'a kadar sürmesini istiyorlar." ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Hizbullah'ın Beykoz'daki villası satışa çıkarıldı
Valbuena gerçeği ortaya çıktı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Netanyahu'ya tepki
Bahar aylarına giriş döneminde uzmanlardan 'kortizon' uyarısı
Esad güçleri yasak bomba kullandı
Kandil simiti tarifi malzemeleri ve kandil simiti yapılışı
Yorumlar 3 yorum