HABER /  MEDYA

Fatih Altaylı medyaya fena çaktı! Utanmadan sıkılmadan...

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul Kartal'da çöken 11 kişinin ölümüne neden olan bina çökme olayıyla ilgili gerçekleri kaleme aldı. Altaylı binanın medyada kaçak olarak tüm lanse edilmesine kızdı kendi gazetesi de dahil medyaya fena çaktı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul'un Kartal ilçesinde çöken ve 12 kişinin hayatına mal olan binanın yasal olduğunu belirtti. "Bina kaçakmış" diye manşet atan Türk basınını yalancılıkla suçlayan Altaylı, "O 8 kat, TBMM’de o yasallığı sağlayanların üzerine çökmüştür" dedi.

Fatih Altaylı, İstanbul'un Kartal ilçesinde çöken sekiz katlı binayla ilgili olarak "11 kişi hayatını kaybetti. 4’ü ağır 13 yaralı var. Enkazın altından daha neler çıkacak bilmiyoruz. Türk basınının 'yalancılığı' da tam burada ortaya çıkıyor. Utanmadan, sıkılmadan “Bina kaçaktı” diye haber yapıyor, manşet atıyorlar. Buna bizim Habertürk gazetesi de dahil. Ben hayatımda bu kadar yalan, bu kadar uydurma haber, böylesine mesnetsiz itham görmedim. Çok açık söyleyeyim, hatta büyük harflerle yazayım: O bina kaçak değil" ifadesini kullandı.

TÜRKİYE'DE KAÇAK BİNA FALAN YOK: "Hatta daha da ileriye gideyim. Artık Türkiye’de kaçak bina falan yok. 2018 yılı itibarıyla Türkiye’de kaçak bir binadan bahsetmeniz ayıptır, günahtır, haksızlıktır" diyen Altaylı, şöyle devam etti: 

BU BİNA TBMM'DE YASALLIĞI SAĞLAYANLARIN ÜZERİNE ÇÖKTÜ: Sizin o 'kaçak' dediğiniz ve 'kaçak ve denetimsiz olarak yapıldığı için' yıkıldığını ve birçok insanımızın ölümüne sebebiyet verdiğini ima ettiğiniz binalar 'Yasaldır'. Çünkü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çıkarılan bir 'İmar Barışı Yasası' ile bu binalar kaçak olmaktan çıkmış, yasal hale gelmiştir. Bina sahipleri, eğer gerekli müracaatları yapmışlarsa, ki yapmış görünüyorlar, o bina yasaldır. Ve o 8 kat, TBMM'de o yasallığı sağlayanların üzerine çökmüştür.

Valilik, Kartal'da çöken binada ölen ve yaralananların kimliklerini açıkladı

Kartal'da çöken binanın enkazından kahreden haberler geliyor

ÖNCEKİ HABERLER
Ersun Yanal milli yıldızı kadroya almadı
Diyarbakır'da iki grup arasında çatışma: 1 yaralı
Adana'da Suriyeli 7 kaçak göçmen yakalandı
Usta oyuncu Yalçın Menteş vefat etti
Cumhurbaşkanlığı atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de
Seray Sever Gel Konuşalım da niye yok kovuldu mu? Instagramındaki yazı
Yorumlar 27 yorum