BIST 5.502
DOLAR 23,39
EURO 25,35
ALTIN 1.470,79
HABER /  GÜNCEL

Evin Esen ne zaman öldü Ümit Yesin'in ilk eşi neden öldü?

Başarılı oyuncu, birçok dizide rol alan akıllara Cennet Mahallesi Muharrem karakteri ile kazınan oyuncu Ümit Yesin hayatını kaybetti. 65 yaşında ölen Ümit Yesin'in ölümü yasa boğdu. Ümit Yesin, oyuncu Evin Esen ile evliydi. Evin Esen 2012 yılında vefat etti. Peki Ümit Yesin neden öldü, ölüm sebebi neydi, Ümit Yesin kanser miydi?

Abone ol

Usta oyuncu Ümit Yesin'den kahreden ölüm haberi dün geldi. Acı haberi yakın dostu Mustafa Avkıran duyurdu. 65 yaşındaki Ümit Yesin birçok dizi ve filmde rol aldı. Akıllara ise Cennet Mahallesi'ndeki Muharrem karakteri ile kazındı. Ölüm haberini alan dostarı ve yakınları kahroldu. Peki son olarak Yeni Gelin dizisinde oynayan Ümit Yesin neden öldü, ölüm nedeni neydi, kanser miydi? 

Acı haberi rol arkadaşı Mustafa Avkıran sosyal medya hesabından duyurdu: İnsan bir ay içinde iki baba birden kaybeder mi? Kaybedermiş... Çok sevdim seni be benim Ümit abim... Devrin daim olsun!

Ümit Yesin ya da Cennet Mahallesi dizisinde ünlendiği adıyla cennet mahallesi muharrem, sevenleri ve hayranları tarafından en çok araştırılan isimler arasında yer alıyor. 28 Ocak 1954 yılında dünyaya gelen ünlü oyuncu, Çiçek Taksi, Cennet Mahallesi ve son olarak Yeni Gelin dizilerinde aldığı rolle ekrana gelen ünlü oyuncu 19 Mart 2019 günü hayata veda etti.

ÜMİT YESİN KİMDİR: Ümit Yesin, 28 Ocak 1954 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Liseyi ve konservatuarı İstanbul’da tamamladı. 1969 yılında Bakırköy Halkevi’nde ilk kez sahneye çıktı. 1989 yılında Hanımın Çiftliği dizisinde Kabak Hafız rolüyle ekrana geldi. Yine 1995 – 2003 yılları arasında TRT’de yayınlanan Çiçek Taksi dizisinde izleyiciyle buluştu.

2004 – 2007 yılları arasında Cennet Mahallesi dizisindeki Muharrem rolü ile televizyonda izleyiciyle buluşan Ümit Yesin vefatından kısa süre önce final yapan Yeni Gelin dizisinde de Dede Korkut rolüyle ekrana gelmişti.

Ümit Yesin, oyuncu Evin Esen ile evlendi. Uzun bir süre evli kaldıktan sonra 2011 yılında boşandı.

Ümit Yesin 19 Mart 2019 günü hayata veda etti.