HABER /  DÜNYA

Erdoğan'ın Sudan ziyaretini çekemediler! Skandal sözler

Afirka'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gösterilen bu sevgi ve saygı, Suudi Arabistan'da büyük bir rahatsızlığa neden oldu. Erdoğan'ın Sudan ziyaretini hazmedemeyen Suudi Arabistan'da yayın yapan, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'a yakın Ukaz Gazetesi skandal ifadeler kullandı.

Terör örgütü PKK'nın elebaşlarıyla röportaj yapan Ukaz Gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtlığı üzerine bir yayın politikası kurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sudan ziyaretinde sevgi seliyle karşılaştı. Sudan Ulusal Meclisi'ne girişinde tekbir sesleriyle karşılanan Erdoğan'ı görmek isteyen vatandaşlar, uzun kuyruklar oluşturdu.

VELİAHT PRENS'E YAKIN GAZETE: Suudi Arabistan'da yayın yapan, Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'a yakın Ukaz Gazetesi, yine tartışmalara neden olacak bir habere imza attı.

OSMANLI'YA DİL UZATTI

Türkiye'de kanlı saldırılar düzenleyen terör örgütü PKK'nın elebaşlarıyla röportaj yapmaktan çekinmeyen gazete, şimdi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sudan ziyareti üzerinden Osmanlı'ya dil uzattı.

HEDEFLERİ SUDAN-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Sudan'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, "Sudanlıların yaktığı Türk Paşa'nın torunu" olarak nitelendiren gazete, iki ülke arasında ilerleyen ilişkilere zarar vermek istedi.

OSMANLI'YA İŞGALCİ DEDİLER

Haberde, Osmanlı'nın Sudan'ı işgal ettiğini ve bölgede katliam yaptığı savunuldu. Devam eden yıllarda Sudan'da bir Türk paşasının yakıldığı iddia edilen haberde, geçmişte yaşananların unutulmaması gerektiğini istedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Asgari geçim indirimi AGİ 2018 tablosu yeni AGİ zamlı maaşlar
Abdüllatif Şener: Gül, Davutoğlu, Arınç'tan birşey çıkmaz!
Kimdir bu Ercan Harmancı? Sapık öğretmenin olay sözleri
Olay KHK açıklaması! Burhan Kuzu muhalefet saflarına geçti!
Almanya'nın alternatif Türkiye planı!
2020 Kurban Bayramı hangi ayda başlıyor?
Yorumlar 21 yorum