BIST 9.334
DOLAR 31,13
EURO 33,83
ALTIN 2.035,94
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'ın istifasını istediği belediye başkanı kim?

İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyükşehir belediye başkanlarının istifası sonrası bir belediye başkanının daha istifası gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çorum Belediye Başkan'ı Muzaffer Külcü’nün istifasını istediği iddia ediliyor.

Abone ol

AK Partili bir belediye başkanı daha görevden alınıyor. İsmi çeşitli yolsuzluklar ve FETÖ davalarıyla anılan Çorum’un AK Partili Belediye Başkan'ı Muzaffer Külcü’nün istifasının istendiği iddia edildi.

İsmi çeşitli yolsuzluklar ve FETÖ davalarıyla anılan Çorum’un AK Partili Belediye Başkan'ı Muzaffer Külcü’nün istifasının istendiği iddia edildi.

Odatv’nin haberine göre istifanın bu hafta içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen günlerde Çorum 6. Olağan İl Kongresi’ne de katılarak AK Partili Başkanla görüşmüştü.

MUZAFFER KÜLCÜ KİMDİR: Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 1971 yılında Çorum’da doğdu. İlkokulu Bayat Köyü'nde, orta ve lise eğitimini ise İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Lise yıllarından itibaren aktif olarak çeşitli sivil toplum örgütlerinde başkanlık ve yöneticilik yaptı. 1991-1992 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İşletme Bölümünde okurken, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı.

ÇORUM MİLLETVEKİLİ OLARAK PARLAMENTOYA GİRDİ

Hukuk fakültesini bitirdikten sonra, bir süre Çorum Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapan Muzaffer Külcü, AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 28 Eylül 2001 tarihinde AK Parti’nin Çorum Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirildi. 3 Kasım 2002’de yapılan seçimlerde Çorum Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

22. Dönem Parlementosunda Türkiye’nin en genç milletvekilleri arasında yer alan Külcü, Milletvekilliği görevinin ardından 2007 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde Bakanlık Müşaviri ve Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Çorum Belediye Başkanı olan Muzaffer Külcü evli ve 3 çocuk babasıdır.