BIST 9.194
DOLAR 31,37
EURO 33,91
ALTIN 2.061,84
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan şehit ailesine ev

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a şehit eşi ve çocukları için bir ev alınması talimatı verdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te şehit düşen polis memuru Yalçın Yamaner'in ailesi için ev alınması talimatı verdi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Cumhurbaşkanı'nın talimatının en kısa sürede yerine getirileceğini söyledi.

Erdoğan, Siirt'te teröristlerin kullandığı hücre evine yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan Emniyet Özel Harekât Şube polisi 39 yaşındaki Yalçın Yamaner'in Ordu'da bulunan eşi Hacer Yamaner'i telefonla arayarak taziyede bulundu. Erdoğan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'a talimat vererek şehit eşi ve çocukları için bir ev alınması talimatını verdi.

'VATANIMIZ DEVLETİMİZ SAĞ OLSUN'

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın ziyareti sırasında, şehit eşi Hacer Yamaner'i arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aileye taziyelerini iletti. Hacer Yamaner Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek "Allah razı olsun, iyi ki varsınız. Vatanımız, devletimiz sağolsun. Rabbim hiçbir şekilde sizlere de zeval vermesin başımızdan eksik etmesin" dedi.

Şehit eşi ile görüşmesinin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ı telefona isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit eşi ve çocukları için bir ev alınması talimatını verdi. Başkan Yılmaz, talimatın en kısa sürede yerine getirileceğini söyledi.