BIST 9.312
DOLAR 31,00
EURO 33,57
ALTIN 2.019,00
HABER /  POLİTİKA

Erdoğandan bayram mesajı

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin barış içerisinde bir arada yaşamanın sembol ülkesi olduğunu bildirdi.

Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, farklı inanç ve kültürler arasında şiddet ve nefretin giderek yaygınlaştığı dünyada, Türkiye'nin yüzyıllardır olduğu gibi, bugün de barış içerisinde bir arada yaşamanın sembol ülkesi olduğunu bildirdi.

Erdoğan, yayınladığı mesajında, vatandaşların, Kurban Bayramını ve Yeni Yılını kutladı. 2006 yılının, Türkiye ve Türk milleti için her açıdan başarılı bir yıl olduğunu ifade eden Erdoğan, ''Hayatın her alanında önemli gelişmeler sağladık. Bir önceki yıla göre, hayat standartlarımız daha da yükseldi. Eğitimden, sağlığa, adaletten, emniyete devletin temel hizmetlerinde yaygınlık ve kaliteyi daha da arttırdık. Temel sorunlarımızın çözümünde yeni mesafeler kat ettik'' dedi.

Erdoğan, özlemi çekilen özgür ve müreffeh Türkiye'nin, artık ufukta belirmeye başladığını dile getirerek, 2007 yılının bu bakımdan çok parlak bir yıl
olacağına inandığını kaydetti.

''Aramızda kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara vereceğimiz en anlamlı, cevaplardan biri bayramlarımızdır'' diyen Erdoğan, ''Gelin dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın zirveye çıktığı, bu özel günleri, bütün bir yıla yayalım. Bu kardeşlik ruhunu her gün yaşayalım ve bir birimize yaşatalım. Kurban Bayramı, bizi nasıl bir birimize daha da yakınlaştırıyorsa, her gün öyle yakın olalım'' dedi.

Bayramda, seyahat edecek vatandaşlardan, bayram sevincini, trafik kazalarıyla acıya dönüştürmemeleri çağrısında bulunan Erdoğan, bu bayramda, insan hayatına verilen değerin, kendine ve başkalarına olan saygının en güzel şekilde gösterilmesi talebinde bulundu.