BIST 1.345
DOLAR 8,36
EURO 10,09
ALTIN 477,54
POLİTİKA

Erdoğan: " İki gün içinde bu saldırıyı boşa çıkarttık"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta sonu dolar üzerinden bir saldırı girişiminde bulunulduğunu hatırlatarak "Seçimden sonra ekonomimizi bu tür saldırılara karşı daha güçlü hale getirecek yapısal reformları süratle gerçekleştireceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Haymana mitinginde halka hitap etti. Konuşmasında dolar üzerinden yürütülen saldırılara değinen Erdoğan, ''Doların 7 lirayı aştığı faizlerin yüzde 40'ları geçtiği bir dönem yaşadık. Hemen tedbirimizi aldık kontrolü sağladık ekonomimizi yeniden rayına sokacak adımları attık. Geçtiğimiz hafta sonu benzer girişimde bulundular. 2 gün içinde bu saldırıyı boşa çıkardık. Seçimden sonra ekonomimizi bu tür saldırılara karşı daha güçlü hale getirecek yapısal reformları süratle gerçekleştireceğiz'' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ardından konuşmasına şu sözlerle devam etti;

"Türkiye'nin Ekonomisinin Sorumlusu Benim"

"Pazar günü yerel seçim yapıyoruz. Türkiye'nin ekonomisini belediye başkanlarının düzeltme şansı var mı? Belediyelerin çoğu şu anda batık. Türkiye'nin ekonomisinin sorumlusu benim. Yerel yöneticilerin yapacağı hiçbir şey yok. Yarın cuma öbürsü gün cumartesi iki gün var sandığa gitmeyenleri de alıp sandığa götüreceksiniz."

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
28 Mart Türkiye Gündemi yeni
Erdoğan canlı yayının ardından gençlerle dürüm yedi
Erdoğan "Ankara'ya 55 bin kişilik bir stadyum düşünüyoruz"
Cumhur İttifakı adayı Enver İşinibilir'e silahlı saldırı!
Erdoğan'a HDP sorusu : 'AK Parti de aynı temasta bulundu ne değişti?
Bu video gerçek mi? Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın darbe gecesi
Gaziantep'de yolcu otobüsü ile kamyon çarpıştı 20 yaralı
Çekmeköy'deki pompalı tüfek dehşeti kamerada
Dili boğazına kaçan öğrenciyi güvenlik görevlisi kurtardı
Şoke eden görüntü yılan bir anda saldırdı!
Yorumlar