BIST 1.199
DOLAR 7,97
EURO 9,44
ALTIN 490,08
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan Almanya'ya gidiyor! 4 yıl sonra ilk resmi ziyaret

Alman gazetesi Bild, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'ya resmi ziyarette bulunacağını bildirdi. Gazetede yer alan habere göre, ziyaretin Eylül ayı sonunda gerçekleşmesi öngörülüyor.

Abone ol

DW Türkçe'de yer alan habere göre Bild gazetesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'ya resmi bir ziyaret gerçekleştireceğini bildirdi. Gazete, muhtemelen Eylül ayı sonunda düzenleneceğini belirttiği ziyarete ilişkin haberini Berlin ve Ankara'daki hükümet kaynaklarına dayandırdı.

4 YIL SONRA İLK RESMİ ZİYARET
Bild, söz konusu ziyaretin Erdoğan'ın 2014 yılından bu yana Almanya'ya gerçekleştireceği ilk resmi ziyaret olacağını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Temmuz'da Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen NATO zirvesi sırasında Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir ikili görüşme gerçekleştirmişti. Alman haber ajansı dpa, görüşmeye ilişkin haberinde Erdoğan'ın en geç sonbaharda Almanya'yı ziyaret etmek istediğini bildirmişti.

DENİZ YÜCEL SERBEST BIRAKILINCA TANSİYON DÜŞTÜ
Ankara - Berlin ilişkileri, Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan OHAL uygulaması ve gazeteci Deniz Yücel ile insan hakları aktivisti Peter Steudtner dâhil bazı Alman vatandaşlarının tutuklulukları nedeniyle gerilmişti. İki ülke arasındaki tansiyon, Steudtner'in Ekim 2017'deki tahliyesinin ardından Yücel'in de Şubat ayında serbest bırakılmasıyla düşmüştü.

ÖNCEKİ HABERLER
E-devlet'de yeni dönem bugün başladı
Ferrero fabrikayı kapattı 300 işçi işsiz kaldı
Dünyanın en saçma binası nerede Google'a yazınca çıkan...
Fındık fabrikası kapatıldı yüzlerce işçi işsiz kaldı
Binlerce kişiye müjde! Emeklilik fırsatı
Sinem Kobal doğum yapınca Kenan İmirzalıoğlu'nun jestleri bakın neler oldu
Yorumlar 9 yorum