BIST 1.469
DOLAR 7,48
EURO 9,06
ALTIN 422,19
GÜNCEL

Erdoğan açıkladı! Cemevlerine yasal statü geliyor

24 Haziran seçimleri için hazırlanan AK Parti seçim beyannamesinde 'cemevi' sürprizi dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada 'Cemevlerine hukuki statü tanıyacağız' dedi.

24 Haziran seçimlerine 30 gün kala Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti listelerindeki milletvekili adaylarını tanıttı ve ve AK Parti'nin 'Seçim Beyannamesi'ni açıkladı. Konuşmasında "Vakit Türkiye Vakti, diyerek yola çıkıyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, cemevlerine resmi statü verileceğini söyledi.

'3 Y İLE MÜCADELE SÖZÜ VERDİK' : Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "24 Haziran seçimlerinden sonra demokrasimizi geliştirmeye devam edeceğiz, demokrasiyi bir üst lige çıkaracağız. Cemevlerinin hukuki statü sağlayacağız. Yasaklara ve yasakçı zihniyetle mücadelemizi artırarak devam ettireceğiz. 3 Y ile mücadele söz vermiştik, yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluktu, bu mücadeleyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

5 YIL SONRA YENİDEN GÜNDEME GELDİ:  AK Parti 2013'teki 'Demokratikleşme pakati'nden 3 maddelik Alevi açılımı için çalışma başlatmıştı. Dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ başkanlığında yürütülen açılım sürecinde "Cemevleri Alevilerin yanı sıra toplumun tümü tarafından benimsendiği şekli ile "cemevi" olarak tanımlanacak." ifadeleri yer almıştı.

Sitene Ekle
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Feci kaza! Sürücü camdan fırladı
Avrupa'nın en iyisi People Initiative oldu
Ülkücü sanatçıdan Erdoğan'a 'Memleket Adam' şiiri
AK Parti'nin yeni seçim müziği: Vakit Türkiye Vaktidir
Muharrem İnce, boya sandığına oturup ayakkabılarını boyadı
İki Kanada vaşağının hakimiyet savaşı
7 yıllık evliliği ihanet bitirdi! Esra Erol onlara böyle uyum testi yapmıştı
Hunharca peynir yiyen fare
3 kadın ofisi basıp tehditler savurdu: Satarız seni
Ankara'da feci kaza! Metrelerce sürüklendiler