HABER /  DÜNYA

Endonezya'da yeni bir deprem daha oldu

ENDONEZYA bir kez daha sarsıldı. Flores adası yakınlarında, 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunaminin vurduğu Endonezya'da yaşamını yitirenlerin sayısı giderek artıyor.

Güney Asya ülkelerinden Endonezya'da 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) verilerine göre, Endonezya'da 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 10.0 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

USGS, Endonezya'da 3'ü Nggongi biri de Palu'da olmak üzere bir saat içerisinde 5 ve üzerinde büyüklükte 5 deprem kaydetti.

BM'DEN ENDONEZYA'YA ACİL YARDIM ÇAĞRISI
Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Merkezi, deprem ve tsunaminin vurduğu Endonezya'nın Sulawesi bölgesinde, 191 bin kişinin acil yardıma ihtiyacı olduğunu duyurdu. BM, acil yardıma ihtiyacı olanlar arasında, 44 bin çocuk, 16 bin de yaşlı insan bulunduğunu bildirdi.

ÖLÜ SAYISI GİDEREK ARTIYOR
Öte yandan depremin ardından tsunaminin vurduğu Endonezya'da yaşamını yitirenlerin sayısı giderek artıyor. Endonezya Kızılhaç Sözcüsü Aulia Arriani, Sulawesi'de bir kilisede İncil kursu alan öğrencilerden 34'ünün cesetlerine ulaşıldığını, 52 kişinin de hala kayıp olduklarını açıkladı.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD'den "F-35 teslimatı" açıklaması
2 Ekim 2018 günü gazeteler hangi manşetleri attı? İşte günün manşetleri...
Kardeşler arası paylaşmayı öğretmenin yolları nelerdir?
Yeni bir aşka yelken açmanın yolları
Mutfak tadilatından önce bunlara dikkat!
Hadise göğüs dekolteli fotoğrafını 'Biz seksiyiz...' deyip paylaştı! Yorum yağdı
Yorumlar 5 yorum