BIST 1.114
DOLAR 7,29
EURO 8,58
ALTIN 453,18
HABER /  DÜNYA

ABD'den "F-35 teslimatı" açıklaması

F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Programı Direktör Yardımcısı Koramiral Winter, "İki uçağın daha Mart 2019'da teslim edilmesini bekliyoruz. 100 uçağın teslimatında bir değişiklik olduğuna dair herhangi bir işaret yok" dedi.

Abone ol

F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Programı Direktör Yardımcısı Koramiral Mat Winter, iki F-35 savaş uçağının daha gelecek yıl mart ayında Türkiye'ye teslim edilmesini beklediklerini söyledi.

Winter, F-35 Programı Ofisi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin F-35 Beşinci Nesil Müşterek Taarruz Uçağı Programı'na katılımına ilişkin herhangi bir değişiklik olmadığını belirterek, "İki uçağın daha Mart 2019'da teslim edilmesini bekliyoruz. 100 uçağın teslimatında bir değişiklik olduğuna dair herhangi bir işaret yok." ifadelerini kullandı.

''90 GÜN İÇİNDE TESLİM EDİLMİŞ OLACAK''
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) bütçesinde, Pentagon'un 90 gün içinde Türkiye ile ilgili Kongre'ye rapor sunma şartını hatırlatan Winter, "Rapor için teknik ve programa ilişkin bilgileri sağladık ve rapor 90 gün içinde teslim edilmiş olacak." dedi.

HEDEF 100 F-35 UÇAĞI
Türkiye, haziran ayında iki F-35 savaş uçağını teslim almıştı. 2002'den beri programın katılımcı ülkeleri arasında yer alan Türkiye, 100 F-35 savaş uçağı almayı taahhüt ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
2 Ekim 2018 günü gazeteler hangi manşetleri attı? İşte günün manşetleri...
Kardeşler arası paylaşmayı öğretmenin yolları nelerdir?
Yeni bir aşka yelken açmanın yolları
Mutfak tadilatından önce bunlara dikkat!
Beyin tümörü tedavi edilebilir mi? Beyin tümörü ve tedavisi...
Nil Karaibrahimgil Twitter'da TT oldu korona üzerine yazdıkları şaşırttı
Yorumlar 7 yorum