BIST 119.339
DOLAR 6,86
EURO 7,75
ALTIN 395,78
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Emekli fark ödemeleri ne zaman ödenecek bakanlıktan son dakika açıklama

Emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların emekli fark ödeme tarihleri belli oldu. Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Emekli maaşlarındaki fark tutarı 25 Ocak'ta ödenecek" dedi.

Abone ol

Emeklilerin maaş farklarının ödeneceği tarih belli oldu. Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı'ndan son dakika bir açıklama geldi.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların aylıklarının ocak ayının 1'i ila 5'i arasında ödendiğini anımsattı. Selçuk, bu kapsamdaki emeklilerin 1 Ocak 2019 itibarıyla aylıklarında oluşan fark tutarlarının, aylık alınan banka ve PTT şubelerince 25 Ocak'ta ödeneceğini belirtti.

Selçuk, "SSK kapsamında gelir aylık almakta olanların aylıkları, ödeme günleri olan 17 ila 26 Ocak'ta, Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Ocak'ta zamlı ödenecek." ifadesini kullandı.

Emekli maaşlarına 3 Ocak'ta açıklanan enflasyon rakamları ile birlikte yüzde 10.19 oranında zam yapılacağı belli olmuştu. Zam oranı belli olsa da birçok vatandaş hesaplamaları yapmakta oldukça zorlanıyor. Öyle ki arama motorları üzerinden en çok yapılan araştırmalardan biri de 2019 zamlı emekli maaş tablosu kelimesi oluyor. Emekli maaşlarında 498 liraya kadar artış yaşanacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Bu sene 3 aylar ne zaman başlıyor hangi ayda 2019?
Tarık Çamdal 2. Lig ekiplerinden Karagümrük'e gidiyor
e okul karne notları görme ve takdir teşekkür hesaplama ekranı 2019
HDP'li vekil Ömer Öcalan'ın hesabından Abdullah Öcalan öldü paylaşımı
Konya'da korkunç olay! Kaza yapana bakmaya gidince...
Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı geri sayım sayaç 2020
Yorumlar 11 yorum