HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Ekrem İmamoğlu'ndan Yeni Zelanda'daki saldırıya ilişkin açıklama

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Yeni Zelanda'da 49 kişinin öldüğü iki camiye yönelik silahlı saldırıya tepki gösterdi. İmamoğlu, "Çok acı ve vahşi bir olay. Öncelikle hiç kimse, bizim memleketimizi tehdit edemez. Tam da o anda biz, her konuda kol kola oluruz." dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Beykoz'da esnaf ziyaretleri yaptı. İmamoğlu, Yeni Zelanda'daki terör saldırılarında hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

Beykoz'da  seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştiren, vatandaşlarla selamlaşan Ekrem İmamoğlu, cadde üzerindeki esnafları da ziyaret etti, sorunlarını dinledi.  İmamoğlu,  6 yaşlarındaki bir çocuğu "Günaydın. Aslan bu aslan" diyerek, ellerinden öptü.  Yolda kendisini çeviren Sivaslı olduğunu söyleyen bir gazi ile sohbet eden İmamoğlu, gaziyi 18 Mart'ta Adalar'da gerçekleştirecekleri Çanakkale Zaferi anmasına davet etti. 

İstanbul'da da bu iş önceliğimiz olacak

21 yaşında down sendromlu bir oğlu olduğunu belirten ve "Meslek okullarına gittiğimde çocuğumun diplomasını soruyorlar. Ben bu çocuğa nereden alacağım diplomayı. Okuma yazmayı sökemedi, bilmiyor. Şu an evde ve bir faaliyeti yok" diyen kadına İmamoğlu, "Beylikdüzü'nde 40 atölyeli bir okul inşa ettik, orada down sendromlu çocuklara eğitimler veriliyor. İstanbul'da da bu iş önceliğimiz olacak" şeklinde konuştu.

Yenimahallede bulunan seçim irtibat bürosunun açılışını yapan İmamoğlu, Yeni Zelanda'daki terör saldırıları ile ilgili konuştu.

Saldırıda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet dileyen Ekrem İmamoğlu, ''Çok üzücü bir durum. Bugün Cuma günü. Hepimiz dua edelim. Mekanları Cennet olsun. Çok acı ve vahşi bir olay. Öncelikle hiç kimse, bizim memleketimizi tehdit edemez. Tam da o anda biz, her konuda kol kola oluruz. Bir daha dünya, böyle acı olaylar yaşamasın istiyorum. Bu ülkeyi ve yöneticilerini hiç kimse tehdit edemez ve ettiği anda da hep birlikte kol kola oluruz'' dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yeni Zelanda'da camiye saldıran Brenton Tarrant : Türk yiyici tanrı bunu istedi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Bütçe şubat ayında 16,8 milyar TL açık verdi
Binali Yıldırım'dan Yeni Zelanda'daki cami saldırısına tepki: Bu ne nefrettir ne alçaklıktır?
Diyarbakır Hani'de bıçaklı ve silahlı kavga 3 kişi hayatını kaybetti
Boeing yolcu uçaklarına ne oluyor bir haber de Rusya'dan geldi
Çanakkale Zaferi şiirleri 4 kıtalık kısa-2 kıtalık 14 Mart sözleri
3600 ek gösterge son durum Meclis'ten geçti mi?
Yorumlar 14 yorum