HABER /  EKONOMİ

Ekmeği 2 liraya satacağım vali beni bağlamaz dedi asıl derdi bakın ne?

İSTANBUL'da ekmeğe yapılan zam geri alınırken Bayrampaşa'da fırını olan Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar meydan okudu ve şoke eden bir çıkış yaptı.

Abone ol

İSTANBUL'da ekmek zammı için bastıran fırıncıların karşısına Vali Vasip Şahin çıkmış ve zam yapılmayacak demişti. Valiliğin bu açıklamasına şoke eden bir meydan okuma geldi. Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar, ağzındaki baklayı da çıkardı. Kolivar, halk ekmeğin kapatılmasını istedi.

Sözcü muhabiri Selda Önceler'in haberine göre Bayrampaşa'da fırınları olan Cihan Kolivar şunları söyledi:

-”Ben ay başında ekmeği 2 liradan satmaya başlayacağım. İsteyen alır istemeyen almaz. Satılmazsa kapatır giderim. Fırıncıların hepsi çok zor durumda. Kimse bizim üzerimize gelmesin artık. Bizim aile hayatımız bitmiş, özel hayatımız bitmiş. Tatilimiz yok, gecemiz gündüzümüz yok. Patlamak üzereyiz. Dün gece Vali emir verdi diye zabıtalar gezmiş denetleme yapmış. Beni Vali bağlamıyor. Vali benim ortağım olur, bir kamyon un yollar, maya yollar, işçilerin ücretini öder ben o zaman valiliği dinlerim.”

Vatandaşa yedirmeye mecbur muyum?
-‘4 yıldır zam yapmıyoruz. Doğalgaza, elektiriğe zam gelmiş. Şimdi bize zam yapmayın diyorlar. Ben ekmeği 2 liraya mal edip, 1 liraya vatandaşa yedirmeye mecbur değilim.

Halk ekmeği kapatsınlar
- ”Yönetim önce bin 500 tane ruhsatsız fırını kapatsın, sanayi bölgesinde olması gereken ama şehrin içinde olan fırınları yani kombineleri hizaya getirsin, halk ekmeği kapatsın.O zaman benim fırınımdaki kapasite 2 katı artacak. O zaman gerekirse ilçemdeki durumu kötü olduğu tespit edilen vatandaşlara ücretsiz etmek bile satarım.”

Halk ekmekte fiyatlar :
Cihan Kolivar'ın kapatılmasını istediği halk ekmek İstanbulluya hem kaliteli hem de ucuz ekmek sunuyor. Fırınlarda 250 gram ekmek 1.25 liradan satılırken halk ekmek 75 kuruşa veriyor. İşte halk ekmeğin fiyat listesi:

400 gram ekmeği 1 liradan satıyor! Kar etmiyoruz diyenlerin foyasını ortaya çıkaran fırın

ÖNCEKİ HABERLER
Evde bakım maaşı hangi illerde yattı 5 Ekim 2018 takvimi
Fenerbahçe kötü gidişe 'dur' dedi
Şehitlerimiz için Süper Lig ve alt liglerde saygı duruşu yapılacak
PKK'nın 'Zarife'si yakalandı! MİT ve polis birlikte...
Yerel seçimler ne zaman 2019 yerel seçimde neye oy verilir?
Kandil simiti tarifi malzemeleri ve kandil simiti yapılışı
Yorumlar 73 yorum