HABER /  GÜNCEL

Edirne hava durum kavurucu sıcak var

EDİRNE hava durumu tahmininde aşırı sıcaklar var. Meteoroloji rekor sıcaklıkların Edirne'yi de vuracağını bildirdi. Edirne haftasonu itibariyle yanmaya başlayacak.

Edirne hava durum kavurucu sıcak var

EDİRNE için meteorolojiden gelen hava durumu tahmini aşırı sıcaklar konusunda uyarı dolu oldu. Termometre Edirne'de 39 dereceyi gösterecek ve cehennem sıcakları yaşanacak. Edirne'yi etkileyecek sıcak hava dalgası meteorolojinin verdiği bilgiye göre 1 hafta sürecek.

Ramazan ayının ikinci bölümü çok sıcak ve zorlu geçecek. Perşembe günü itibariyle Türkiye Afrika'dan gelen çöl sıcaklarının etkisine girdi.

Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'da sıcaklık rekorlarına şahit olacağız.

EDİRNE HAVA DURUMU
EDİRNE hava durumu raporuna göre hafta sonunda rekor sıcaklıklar kayıtlara geçecek. Haftasonundan itibaren 37 dereceyi aşacak olan sıcaklıklar önümüzdeki hafta Edirne'de devam edecek. 

AFRİKA SICAKLARI YAKACAK

Batı bölgelerimizden başlayarak artacan hava sıcaklığı, önümüzdeki 1 hafta boyunca etkisini arttırarak devam ettirecek. Hava sıcaklığı yurdun büyük bir bölümünde mevsim normallerinin 9 derece üstüne çıkacak.

HAFTASONU HAVA DURUMU YAKACAK

Hafta sonundan itibaren en yüksek hava sıcaklıkları kayıtlara geçmeye başlayacak. Meteoroloji Aydın için de en yüksek sıcaklık değerini haber verdi. Hatfasonu rekor sıcaklık beklenen iller şunlar;

Aydın 44 derece,
Denizli 42 derece
Manisa 42 derece
İzmir 41 derece
Adana 40 derece
Muğla 40 derece
Balıkesir 39 derece
Edirne 38 derece
Bursa 38 derece
Antalya 37 derece
Afyonkarahisar 34 derece
Uşak 34 derece
Ankara 33 derece
İstanbul 33 derece.

Sıcak hava dalgası sebebi ile meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması tavsiye olunur.

Yorumlar