BIST 1.204
DOLAR 7,90
EURO 9,29
ALTIN 485,32
HABER /  GÜNCEL

e-devlet soyağacı sorgulama ne zaman açılacak?

e-devlet soyağacı sorgulama hizmeti kısa süreliğine durduruldu. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, yoğunluğun 02:00-04:00 arasında arttığını belirterek, yoğunluk nedeniyle hizmetin kısa bir süreliğine durdurulduğunu açıkladı.

Abone ol

e-Devlet soyağacı sorgulamaya olan ilgi sistemi de kilitledi. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, e-Devlet soyağacı sorgulama hizmetinin kısa süreliğine durdurulduğu açıklanırken, gerekli alt yapı çalışmalarının ardından sistemin yeniden uygulamaya alınacağı kaydedildi.

AA muhabirinin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, e-Devlet kullanımının yaygınlaştırılması kapsamında vatandaşların "alt-üst soy raporu"nun Nüfus Müdürlüklerine gitmeden e-Devlet üzerinden alabilmesi için yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından dün saat 14.00'ten itibaren belgeler alınmaya başlandı.

"Alt-üst soy raporu" kullanıma açıldığı dakikadan gece saat 02.00'ye kadar yaklaşık 200 bin belge üretildi. Vatandaşların ilgi gösterdiği hizmette asıl yoğunluk ise gece 02.00-04.00 arasında yaşandı. Bu saatler arasında yaklaşık 110 bin belge alındı.

Saat 04.00'ten itibaren yoğunluğun artarak devam etmesi nedeniyle verilen hizmette gecikmelerin oluşması ve vatandaşların bekleme sürelerinde artış yaşanmaya başlanmasından dolayı alt-üst soy raporunun e-Devlet üzerinden paylaşımı geçici olarak durduruldu.

e-Devlet üzerinden "nüfus kayıt örneği, yerleşim yeri ve diğer adres belgesi" hizmeti sunulmasına devam edilecek ve yoğunluğun azalmasından sonra alt-üst soy raporu hizmeti kısa süre içerisinde kullanıma açılacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Kadın cinayetlerine portakallı protesto
Bakan açıkladı: Sigara ile ilgili flaş gelişme!
Antalya'da çöp konteynerinde bebek cesedi
Bingazi'de bombalı saldırı: 1 ölü 129 yaralı
Van'da terör örgütüne ait mühimmat ele geçirildi
Mehmet Celil kaç yaşında Begüm Birgören eşi ne iş yapıyor?
Yorumlar 1 yorum