BIST 1.333
DOLAR 7,80
EURO 9,49
ALTIN 461,76
HABER /  GÜNCEL

Düzce Belediyesi'nden Rabia heykeli

Düzce Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın simgeleştirdiği Rabia işaretinin heykelini kentin en işlek kavşaklarından birine dikti.

Abone ol

Düzce Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlarla sıkça tekrarladığı Rabia işaretinin heykelini dikti. Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Erdoğan'ın simgesel işaretini ölümsüzleştirmek için böyle heykel çalışmasını yaptıklarını söyledi. Bu arada Rabia heykelinin bulunduğu yerde Atatürk heykeli vardı iddiaları ise yalanlandı.

Düzce Belediyesi tarafından Kuyumcuzade Bulvarı üzerindeki kavşağa, "Rabia"nın heykeli konuldu.

Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Keleş "Rabia heykeli" için şunları söyledi:

"15 Temmuz'da yaşadığımız darbe sendromundan sonra bazı şeylerin artık bu ülkede olamayacağını ortaya koyacak bazı sembollere ihtiyacımız var. Bunlardan birisi Sayın Cumhurbaşkanımızın da özellikle vurgu yaptığı 'Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet' vurgusudur. Bunun bir de simgesel bir işareti de ortaya çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımızın da işaret ettiği gibi bunu da Düzce'de ölümsüzleştirmek için böyle bir kavşakta hayata geçirdik. Kavşak henüz bitmedi. Altındaki kısmı da yapıldığında daha da güzel olacak. Az ilerde bir kavşak daha var, TOKİ konutlarının önünde. Bu iki kavşak birbirine bağlandığında burası çok büyük bir kavşak haline gelecek."

ÖNCEKİ HABERLER
Bursa'da bin 200 polisle dev operasyon
Başbakan Yıldırım'dan bankalara faiz uyarısı
Bahçeli'den 'tüzük kurultayı' kararına açıklama
Manisa'da yemek şirketi Rota'nın genel müdürü tutuklandı
TRT'deki Kur'an yarışmasında sonuçlar belli oldu
Bursa'da PTT şubesinde silahlı soygun! Şüpheliler her yerde aranıyor
Yorumlar 26 yorum