BIST 4.874
DOLAR 18,63
EURO 19,32
ALTIN 1.049,02
HABER /  GÜNCEL

Dursun Çiçek TSK'daki cemaati anlattı!

CHP'den milletvekili aday adayı olan Dursun Çiçek, TSK'daki cemaat örgütlenmesine dönük çarpıcı iddialarda bulundu.

Abone ol

İNTERNETHABER.COM
"AK Parti ve Fethullah Gülen'i bitirme belgesi"nde ıslak imzası olduğu iddiasıyla tutuklanarak gündem olan emekli Albay Dursun Çiçek CNN Türk ekranlarında Mirgün Cabas'ın sorularını yanıtladı.

TSK'DA YÜZDE 10 ETKİLİLER

7 Haziran seçimleri için CHP'den milletvekili aday adayı olan Dursun Çiçek, TSK'daki cemaat örgütlenmesine dönük çarpıcı iddialarda bulundu. Cemaat için "kumpas örgütü" tanımını kullanan Çiçek, "bunları yöneten eğiten planlayan stratejik el okyanus ötesidir" dedi. Cemaatin TSK'ya sızmak için 35-40 yıldır çalıştığını savunan Çiçek, orduda yüzde 10 dolayında bir etkinlik sağladıklarını söyledi.

Dursun Çiçek şöyle konuştu:

TSK'DAKİ TEKNİK SINIF KADROLARDA CEMAAT DAMGASI!

TSK'da etkin olmak için çok çalıştılar. 35-40 yıl çalıştılar ama yüzde 10 kadar etkili oldular. Baktılar ki etkin olmak için bir 35 yıl daha çalışmaları lazım. Bunu da göze alamadıkları için bu kumpas davaları ile TSK'yı hedef oldular. Cemaatin TSK'daki kodrolaşması yüzde 10 dolayındadır. Daha çok harbiyeden mezun olmayan teknik sınıflar. Hakim savcı, doktor, teknisyen ve idari kadrolar. Bu yüzde 10'luk orana da iktidarın desteği ile ulaştılar. Emniyet ve yargıyı aldılar ama sızarak, insan yerleştirerek TSK'yı alamayacaklarını bildikleri için bu operasyonları yaptılar.