BIST 1.527
DOLAR 7,29
EURO 8,78
ALTIN 403,34
GÜNCEL

Dünyanın en büyük dinozor ayak izi Avustralya'da bulundu!

Avustralya'nın Dampier yarımadasındaki Walmadany bölgesinde, Queensland ve James Cook Üniversiteleri'nden araştırmacılar, 1,7 metre büyüklüğünde dinozor ayak izine rastladı.

Avustralya'nın Dampier yarımadasındaki Walmadany bölgesinde, Queensland ve James Cook Üniversiteleri'nden araştırmacılar, 1,7 metre büyüklüğünde dinozor ayak izine rastladı. Yapılan araştırmalarda, 21 farklı dinozora ait 140 milyon yıllık ayak izlerine rastlandı. Bulunan bu ayak izi bugüne kadar keşfedilen dinozor ayak izlerinin en büyüğü...

Avustralya'nın Jurassic Park bölgesinde ekibiyle birlikte araştırma yapan Queensland Biyoloji Bilimleri Okulu'ndan Dr. Steve Salisbury, "Stegosauria'nın da içinde olduğu, gezegendeki en büyük dinozorlar bölgesini gördük. Sauropoda'nın ayak izleri 1,7 metreyi buluyor. Bölgenin yerlileri tarafından davet edildik. Onlar burada izleri fark ettiler. Onların bilimsel olarak incelenmesine ve belgelenmesine ihtiyaç vardı." dedi.

Salisbury ve ekibi bölgede 400 saat çalışarak dinozorların ayak izlerini belgeledi. Bu izleri belgelemesinin ardından, bölgede sıvılaştırılmış doğalgaz merkezi yapılması için 2008 yılında gündeme gelen proje, hükumet tarafından iptal edildi.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
İngilizce şarkı söyleyen adamdan yeni performanslar!
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Güçlü Rize kadını böyle anlatıldı
Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yangın!
Mersin'de polis aracına yapılan bombalı saldırı görüntüleri
Damlaya damlaya buz dağı oldu
Adnan Oktar referandum kararını açıkladı
Çita ile dostluk kuran cesur kadın
Bakan Soylu'dan böyle iş istedi
Erkan Tan'dan CHP'li vekile: Delikanlıysan gel beni denize dök