BIST 1.341
DOLAR 8,30
EURO 9,98
ALTIN 477,68
GÜNCEL

Bakan Soylu'dan böyle iş istedi

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soyu, Düzköy ilçesinin Çal Mahallesi'nde bir kahvehanede vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzköy ilçesinin Çal Mahallesi’nde bir kahvehanede vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı. Mevcut sistemi eleştiren Bakan Soylu, “Bu sistem adamda güç bırakmaz. Bu sistem adamda milli irade, takat bırakmaz. ‘Tam işi düzelttik’ diyoruz, tak gezi olayları, 17-25 Aralık darbesi, 6-7 Ekim olayları oluyor. Allah’ınızı seviyorsanız bu darbecilerin yaptığı anayasayı muhafaza etmek zorunda mıyız? Önerdiğimiz her madde dünyanın gelişmiş ülkelerinin hepsinde var. Bu maddeler oralarda denenmiş maddeler. Biz bunları aydan getirmedik. Bu memleketin gelişmesini ve zenginleşmesini istiyoruz” dedi.

Bakana seslendi, iş istedi

Kahvehanede bulunan ve adının açıklanmamasını isteyen bir kişi söz alarak, “Sayın Bakanım, bu işsizlik sorunu ne olacak? Ben sorumu sorayım da siz cevap verin. 10 yıldır oy veriyorum. Vermeyenler işe girdi de biz neden giremedik? Ahırdaki öküzü sattım, güvenlik sertifikası aldım. Bana söz verdiler. Ben inşaat tepelerinde ne kadar daha çalışacağım?” dedi. Bakan Soylu da, “Tam da haklısın işte. Sen merak etme. Eğer Türkiye’yi bizi başka yerlerle uğraştırırlarsa bu meselelerle ilgili tam istediğimiz çözümleri elde edemeyiz. Sen çıkışta bana gel, ben elimden geleni yapacağım” yanıtını verdi.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Erkan Tan'dan CHP'li vekile: Delikanlıysan gel beni denize dök
Kim Milyoner Olmak İster'de şaşırtan soru!
A NEWS bugün yayın hayatına başlıyor
Iron Man'in kostümü gerçeğe dönüştü
Sarıyer'de gecekondu yangını yaşlı çifti ayırdı
Uçak otoyola iniş yaptı
Savaş Ay eczacı kılığına girip böyle deşifre etmişti
Kısmetse Olur’da kim elendi? 3 Nisan Pazar
Yürüyemeyen köpeğe pazar arabasından yürüteç yaptı
Survivor Serhat-Adem-Sabriye kavgası
Yorumlar