HABER / EKONOMİ

Dolar ve altın fiyatları düştü 27.09.2016 çeyrek altın ne kadar

Dolar bugün düştü. 27 Eylül 2016 salı canlı dolar kuru verilerine göre Dolar/TL bugün 2.97 liraya indi. Altın fiyatları da bugün değer kaybetti. Kapalıçarşı canlı altın fiyatlarına göre çeyrek fiyatı bugün 210 lira oldu.

Dolar kuru ve altın fiyatları bugünkü son durumu sizler için derledik.

Moody's not indirimi sonrası ilk satış baskısının ardından dolar/TL düşüşe geçerek 2,97'nin altını gördü.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'nin yatırım yapılabilir en düşük seviyede olan kredi notunu bir kademe düşürmesinin ardından dolardaki yükseliş yerini bugün düşüşe bıraktı.

Bankacılar piyasalarda ilk satış baskısının küresel piyasalardaki iyimserliğin de etkisiyle azalmasıyla dolar 2,9665 seviyesine kadar geriledi. Kur şu dakikalarda 2,97'nin üzerinde işlem görüyor.

dolar ne kadar

Cuma günü 2,95'in üzerinde olan kur Moody's'in kararının ardından dün 2,98'in üzerinde günü tamamlamıştı.

Küresel piyasalardaki iyimserlikte ABD'de başkan adayları Clinton ve Trump'ın münazarasında Clinton'ın daha iyi bir performans gösterdiği tahminleri de etkili oldu.

DOLAR NE OLUR? DOLAR YORUMLARI

Analistler, Moody's'in ilk etkisinin ardından yurt içi piyasalarda dengelenme sürecinin sürdüğünü belirterek, teknik açıdan dolar/TL'de 2,9700'nin altında kalınması durumunda TL alımlarının güçlenebileceğini ve sırasıyla 2,9550 ile 2,9370 seviyelerinin gündeme gelebileceğini ifade ediyor.

altın fiyatları bugün çeyrek ne kadar

ALTIN FİYATLARI DÜŞÜŞE GEÇTİ

Altının gram fiyatı, düşüşünü sürdürerek 127,4 lira ile Moody's'in Türkiye kararı öncesindeki seviyelerine geriledi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 210 liranın altına indi.

Altının gram fiyatı, dün günün ikinci yarısında başlayan düşüşünü bugün de sürdürerek uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye kararı öncesindeki seviyelerine geriledi.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in cuma akşamı yaptığı not indirimi sonrasında yeni haftaya 129,2 liradan başlayan gram altın, dün günün ikinci yarısında etkili olan satışlarla 128,2 liraya geriledi.

Bugün hem altının ons fiyatındaki gerileme hem de dolar/TL'deki azalışın etkisiyle düşüşünü devam ettiren altının gram fiyatı 127,4 lira ile Moody's kararı öncesindeki seviyelerine indi. Saat 10.25 itibarıyla gram altın yüzde 0,5 azalışla 127,5 lira seviyesinde dengelenirken, Kapalıçarşı'da çeyrek altın 209, Cumhuriyet altını 853 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise dünkü dalgalı seyrinin ardından bugün yüzde 0,3 düşüşle 1.334 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yorumlar