HABER /  EKONOMİ

Dolar ne kadar oldu? Dolar kuru düşüşe geçti

Dolar - TL kuru geçtiğimiz Pazar akşamı yaşanan hareketliliğin ardından 14 Ağustos Salı günü düşüşe geçti. Merkez Bankası, BDDK ve SPK'dan gelen hamleler sonrası Dolar - TL kuru 6.30'un altını altını gördü. Peki; Dolar ne kadar oldu? İşte Dolar kurunda yaşanan en son gelişmeler

Dolar kurunda yaşanan yapay yükseliş yerini düşüşe bıraktı. Dolar, 7.22'lik tarihi zirvenin ardından alınan önlemlerle Türk lirası karşısında değer kaybetmeye başladı. Dün güne 6.80 seviyesinde başlayan dolar kuru 6.35 seviyesine kadar geriledi.

14 Ağustos salı gününe 6.80 seviyelerinden başlayan dolar kuru, piyasaların kapanmasıyla birlikte 6.54 seviyesine kadar indi. Öte yandan, Merkez Bakası, BDDK ve SPK'dan gelen kararlı hamleler sonucu Dolar - TL kuru gün içerisinde 6.30'un da altını test etti. Günün ilerleyen saatlerinde yine düşüş trendi içinde bir yol izleyen dolarda yeni güne 6.36 seviyesinden başladı. Dolar saat 00.51 itibariyle serbest piyasada 6.33 seviyesinden, Euro ise 7.20 seviyesinden işlem gördü.

DOLAR NE KADAR?

Önceki gün içerisinde 7 lira ve üzerini sık sık test eden dolar kuru, Merkez Bankası, BDDK ve SPK'dan gelen kararlı hamleler sonrası günün ilk saatleriyle birlikte düşüş yönlü harekete geçti. Gün içerisinde en yüksek 6,96 TL seviyesini gören Dolar, en düşük 6,29 TL seviyesine kadar geriledi. İlerleyen saatlerde de 6,30-6,50 bandında sakin bir seyir izledi.

Dolar alanlara kötü haber! Rüzgar tersine döndü dolar bugün ne kadar

EURO NE KADAR OLDU?

Tıpkı Dolar gibi Euro da düşüş trendine geçti. Dün 7.90 sınırında kapanan Euro - TL kuru, salı günü içerisinde 7,13 TL seviyesine kadar geriledi.

ALTIN FİYATLARI DA DÜŞTÜ

Dolar kurundaki aşağı yönlü seyir altın fiyatlarına da yansıdı. Uzun süredir yükseliş yönünde seyir gösteren altın fiyatları tıplı Dolar - TL kuru gibi düşüşe geçti. 250 liranın üzerini gören gram altın fiyatları 244 liranın altına indi.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD'den Brunson mesajı: Trump hayal kırıklığı yaşıyor
Türkiye'yi kaybetmenin bedelini ödeyecekler
AB'den kritik Türkiye mesajı
Bakan açıkladı: Konutta yeni kampanya başlıyor!
BM'den Türkiye-ABD açıklaması
29 Ekim resmi tatili ne zaman başlar 28 Ekim tam gün mü?
Yorumlar 8 yorum