BIST 4.951
DOLAR 20,59
EURO 22,17
ALTIN 1.300,97
HABER /  GÜNCEL

Dolar bozdurana beyaz eşya hediye

ANTALYA'da bir esnaf, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine dolar bozdurana mutfak robotu, ütü ve elektrikli süpürge hediye etme kampanyası başlatarak Türk lirasına yönelik spekülatif atağa tepkisini ortaya koydu.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine başlatılan döviz bozdurma kampanyasına vatandaşların ve esnafın desteği artarak devam ediyor.

Manavgat ilçesinde mobilya ve beyaz eşya mağazası bulunan Mustafa Gayretli, bin dolar bozdurana mutfak robotu, 2 bin 500 dolar bozdurana ütü ve 5 bin dolar bozdurana elektrikli süpürge hediye ediyor.

Gayretli, kampanyayı, döviz kurundaki dalgalanmaya tepki için başlattıklarını söyledi.

Çanakkale, Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz’daki FETÖ'nün darbe girişimiyle dize getirilemeyen ülkenin dolarla dize getirilmeye çalışıldığını vurgulayan Gayretli, "Bu ülke, bu millet bunlara asla pabuç bırakmaz. Bizi hiç kimse dize getiremez. Ülkemizin dış güçler tarafından ekonomik kıskaca alınmaya çalışıldığı şu ortamda, gücümüzün yettiği derecede, gücümüz ölçeğinde bir katkıda bulunmak istedik. Dolar bozdurup makbuzunu getirene hediyelerini veriyoruz." diye konuştu. 

Gayretli, kampanyanın bayramdan sonra da devam edeceğini kaydetti.