HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Diyarbakır Kulp seçim sonuçları 2019 Diyarbakır ilçeleri Kulp 31 Mart sonucu

KULP seçim sonuçları büyük merak konusu, Diyarbakır yerel seçim sonuçları açısından Kulp ilçesi seçim sonuçları önemli.

Abone ol

Kulp ilçesinin 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışanda kritik önemde. Diyarbakır Büyükşehir Belediye seçimlerinde HDP'den Adnan Selçuk Mızraklı, TKP'den Ahmet Kesen, DSP'den Ali Artun, Vatan Partisi'nden Bayram Yurtçiçek ve AK Parti'den Cumali Atilla yarışıyor. 

Kulp ilçesinde yerel seçimlere, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi katıldı. 

Kulp seçim sonuçları : 2019 yerel seçimlerinde Diyarbakır genelinde olduğu gibi Kulp ilçesi Belediye Başkanlığı için de kıyasıya bir rekabet vardı. Kulp seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alacak. Aşağıda yer alan linkten Diyarbakır Kulp yerel seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

Diyarbakır ilçeleri ve Kulp seçim sonuçları sayfası - tıklayın

2014 Kulp seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Diyarbakır Kulp Belediye Başkanlığı seçimini hangi partiden, kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Kulp Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

2014 yılı Diyarbakır yerel seçim sonuçları : 

ÖNCEKİ HABERLER
Kırıkkale ilçeleri yerel seçim sonucu Kırıkkale yerel seçim sonuçları 2019
Kocaköy seçim sonuçları 2019 Diyarbakır ilçeleri Kocaköy 31 Mart sonucu
Van ilçeleri yerel seçim sonucu 2019 Van seçim sonuçları
Sivas ilçeleri 2019 yerel seçim sonucu Sivas seçim sonuçları
İstanbul Bakırköy seçim sonuçları 2019 - Bakırköy yerel seçim sonucu
Ramazan ne zaman 2020 ramazan başlangıcı tarihi
Yorumlar