HABER /  GÜNCEL

Dışişleri, Londra'daki terör saldırılarını kınadı

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İngiltere'nin başkenti Londra'daki terör saldırıları kınanarak, "Uluslararası toplum ve müttefiklerimizle dayanışmamızı kararlılıkla sürdüreceğimizi yineliyoruz." ifadesi kullanıldı.

Abone ol

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İngiltere'nin başkenti Londra'daki terör saldırıları kınanarak, "Terörle mücadelede küresel işbirliğinin önemini bir kez daha vurgulayarak, terör ve şiddet kültüründen beslenen zihniyetin her türlüsüne karşı uluslararası toplum ve müttefiklerimizle dayanışmamızı kararlılıkla sürdüreceğimizi yineliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Londra’da Parlamento’nun bulunduğu Westminster bölgesinde meydana gelen terör saldırıları kınandı.

Açıklamada, "Söz konusu menfur saldırı, terörün masum insanları hedefleyen hain ve acımasız yüzünü bir kez daha göstermiştir." ifadesine yer verildi.

Benzer saldırılara birçok defa maruz kalmış olan Türkiye ve Türk halkının, Birleşik Krallık ile halkının acısını paylaştığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ülkemiz, bugüne kadar olduğu gibi terörle mücadelede Birleşik Krallık’a her türlü desteği vermeye devam edecektir. Terörle mücadelede küresel işbirliğinin önemini bir kez daha vurgulayarak, terör ve şiddet kültüründen beslenen zihniyetin her türlüsüne karşı uluslararası toplum ve müttefiklerimizle dayanışmamızı kararlılıkla sürdüreceğimizi yineliyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Çavuşoğlu: Türkiye acınızı paylaşıyor
Londra saldırısı sonrası Türkiye'den ilk açıklama
İngiltere saldırısında dikkat çeken Brüksel detayı
Reuters'tan saldırı sonrası küstah Erdoğan paylaşımı
Can Dündar Londra saldırısı için Türkiye'yi suçladı
Yapı Kredi Diyarbakır şube müdürü kim koronavirüs iddiası vahim
Yorumlar