HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 3 bin çalışan alacak şartı en az lise mezunu olmak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, personel alımına dair açıklamada bulundu. Buna göre kurum 3 bin 169 özel güvenlikçi alacak. Şartlar arasında ise en az lise mezunu olmak yer alıyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, bünyesinde bulunan havalimanları ile havalimanlarına bağlı seyrüsefer yardımcı istasyonlarına 1 Nisan 2019 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında toplam 3 bin 619 personel alımı için ihaleye çıktı.

Hizmet alımı, açık ihale usulü 19 Şubat Salı günü Ankara DHMİ Genel Müdürlüğü’nde yapılacak. İhalede en çok alımın yapılacağı havalimanı 221 personel ile Atatürk Havalimanı oldu.

HANGİ GÖREVLER İÇİN ALINACAK?
DHMİ’nin çıktığı ihale, 184 vardiya sorumlusu, 47 proje sorumlusu, 3 bin 388 özel güvenlik personeli olmak üzere güvenlik hizmeti satın alma işini kapsıyor.

ARANAN ŞARTLAR NELER?
Aranan şartlar arasında lise mezunu olmak, 18 yaşı doldurmuş olmak ve görevinin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak koşulları yer alıyor. Başvuracak adaylarda, özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olma şartı aranıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
İŞKUR'un verdiği o ücretlere zam geldi Bakan Zehra Selçuk açıkladı
2019 yerel seçimlerinde kaç oy kullanılacak?
Yeni aldığı arabanın gizli bölmesinden altın çıktı
Süleyman Soylu 'herkes indirsin' dedi! Sayı 100 bini geçti
Karısını öldüren koca alnından öptüğü oğluna bakın ne dedi!
İstanbul Tuzla sanayi bölgesinde büyük yangın arka arkaya patlamalar
Yorumlar 2 yorum